На Рівненщині чоловік потрапив до лікарні після укусу змії, повідомили 31 липня в державній службі України з надзвичайних ситуацій в області. Бригада швидкої допомоги забрала чоловіка до Зарічненської багатопрофільної лікарні.
В якому стані перебуває пацієнт та що відомо про цей інцидент, Суспільному розповіла речниця обласного центру екстреної медичної допомоги Інеса Пославська.
За її інформацією, 43-річний житель села Острівськ Зарічненської громади викликав швидку допомогу за місцем проживання та повідомив, що його вкусила змія.
"Туди виїжджала фельдшерська бригада Борівського пункту постійного базування. Після наданої медичної допомоги, відповідно до протоколу, пацієнта у стані середньої тяжкості доставили в Зарічненську багатопрофільну лікарню. Чоловік скаржився на біль у місці укусу. За його словами, змія вкусила за нижню праву кінцівку в лісі".
Суспільне телефонувало за номером телефону, який вказаний на офіційному сайті лікарні, щоб дізнатися про стан пацієнта. Там зазначили, що наразі цю інформацію вони прокоментувати не можуть.
Перша допомога при укусі змії та антидот
За словами ентомологині обласного центру контролю та профілактики хвороб Руслани Драб, в області єдина отруйна змія, яка може завдати людині шкоди — це гадюка звичайна:
"Всі інші види такі як вуж звичайний, вуж водяний та мідянка є абсолютно безпечними. Так само як і гадюка, вони дуже корисні плазуни, але контакт з людиною зазвичай відбувається з необережності. Тому що жодна змія в Україні не буде переслідувати людину. Навіть при найменшому натяку на зустріч вони будуть спритно тікати".
Руслана Драб зазначила, що Україна закупляє антидоти від отрути змії у європейських регіонах. Проте вони спрямовані на нейтралізацію нейротоксичної отрути.
"Антидоти насправді не потрібні, за умови надання дезінтоксикаційного і симптоматичного лікування. Те що людина потрапляє в реанімацію — це правильно. За протоколом надання медичної допомоги, при будь-якому укусі змії постраждалу людину одразу направляють в реанімацію. Протиотрута діє при укусі змій, які водяться в Азії. Коли ввести просто антидот, то потрібно чекати і спостерігати на дію сироватки в організмі. В Україні більше сироваткової хвороби від антидота, тому що надходить додатковий білок. Він має місце бути, якщо так вважає лікар, але антидот потрібно ввести швидко, бажано протягом 30 хвилин", — зазначила ентомологиня.
Руслана Драб зауважила, що після укусу змії біль наростає протягом двох-чотирьох годин:
"Буде великий набряк, гематоми, тому що отрута в гадюк — гематоксичної дії, яка напряму впливає на капіляри і робить їх ламкими. Коли людина лякається, можуть бути панічні приступи. Вони можуть пришвидшити серцебиття, може падати тиск".
Також жінка додала, що в Україні за останні 50 років не зареєстровано жодного смертельного випадку внаслідок укусу змії.
Окрім цього, Руслана Драб надала рекомендації, що робити при укусі змії:
- знерухомити кінцівку;
- викликати екстрену медичну допомогу;
- вживати багато рідини — вода, чай, сік;
- зняти весь одяг та прикраси з ураженої кінцівки.
Симптоми при укусі змії:
- сильний набряк ураженого місця, зазвичай кінцівок;
- велика гематома внаслідок руйнування судин та внутрішні кровотечі;
- сильний біль, який наростає і через дві-чотири години після контакту може бути нестерпним;
- гостра алергічна реакція;
- падіння тиску, яке здатне призвести до проблем з диханням;
- зневоднення організму.
Аби вберегтись від укусів змій слід:
- у місцевості, де можуть бути плазуни, подбати про відповідний одяг: високі черевики та довгі штани із цупкої тканини;
- не торкатись руками неперевірених об’єктів;
- користуватися ціпком для простукування трави чи чагарників;
- створювати навколо себе прийнятний шум, аби допомогти плазуну його почути та відповзти.
Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook