На Рівненщині рятувальники знищили шість гнізд шершнів: чим небезпечні комахи та як з ними боротися

На Рівненщині рятувальники знищили шість гнізд шершнів: чим небезпечні комахи та як з ними боротися

Шість гнізд шершнів ліквідували рятувальники Рівненщини у вихідні, 27-28 липня. Пік активності цих комах припадає на середину літа та до осені. Здебільшого шершні оселяються на горищах приватних будівель.

Як позбутися гнізда шершня та чим небезпечне ужалення комахи Суспільному розповіли речник ДСНС в області Дмитро Мельник та ентомологиня обласного центру контролю та профілактики хвороб Руслана Драб.

27-28 липня рятувальники виїжджали на шість викликів з ліквідації гнізд шершнів в усі райони області. Здебільшого кубла були на горищах приватних будинків, повідомив Дмитро Мельник:

"Пік припадає на середину літа і до осені. Ми з ними боремося, але це не є наша компетенція. Для цього є спеціалізовані служби, які цим займаються, які знають які хімічні засоби використовувати".

Руслана Драб пояснила, що причиною такої активності шершнів є пік їхньої чисельності:

"Матка якраз в цей час в будь-якій родині шершнів вже наклала необхідну кількість яєць з яких вилупилися личинки. Перед тим родина вже розширилася і зазвичай гнізда вже доволі нормально укомплектовані. Шершні — хижаки, які полюють за комахами інших видів, в тому числі за осами, бджолами, мухами і в полюванні за ними вони можуть залетіти дуже далеко. Якщо ми проживаємо у дачних масивах і поруч є гарний садочок і в ньому є стиглі фрукти, то шершні так само полюбляють їх їсти. Також шершнів приваблює білок — ковбаса, риба та м'ясо".

Ентомологиня зауважила, що для здорової людини ужалення шершня не є небезпечним, проте може стати смертельним для дітей, людей старшого віку з супутніми захворюваннями та людей з алергією.

"Шершень може жалити багаторазово. У випадку небезпеки — це відбувається до восьми раз і кожного разу вприскується доза отрути, якщо ви його не відпускаєте і тримаєте. У зв'язку з тим, що шершні суспільні комахи в них відбувається комунікація завдяки феромонам. Коли один шершень гине, він виділяє дуже багато феромону, який відчувають його родичі. Вони дуже часто прилітають, щоб захищати його. Відбувається це тоді, коли поруч біля нас гніздо. Біля їх гнізд треба бути обережним, тому що шершні агресивні", — додала Руслана Драб.

До атаки шершнів може спровокувати махання руками, голосний крик та спів. Ці ознаки шершні можуть сприйняти, як загрозу для свого гнізда.

"Якщо шершень вжалив один раз і ви пересічна людина з більш-менш нормальним здоров'ям, то потрібно знеболювати, промивати водою або хлоргексидином, перекисом. Не потрібно лити спирт, тому що можна зробити додатковий хімічний опік. Категорично не можна вживати алкоголь, тому що він пришвидшує всі процеси в нашому організмі, тому отрута по організму швидше розноситься і може діяти системно на всю людину, а не місцево".

Руслана Драб застерегла, що якщо знеболювальні не допомагають і місце ужалення болить більше ніж дві години, тоді потрібно швидко звернутися до лікарів. Особливо при ужаленні в ділянці голови та шиї.

Дмитро Мельник зазначив, що гнізда шершнів можна позбутися самостійно. Для цього потрібно:

  • одягнути захисний костюм або цупкий одяг, щоб прикрити відкриті ділянки шкіри та обличчя;
  • озброїтися дихлофосом;
  • обробити гніздо декількома балончиками;
  • знешкоджувати гніздо, коли в будинку немає дітей та тварин;
  • зібрати гніздо в одноразовий сміттєвий пакет та викинути.

Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок