Будівництво "Кроноспану": у Рівнераді пройшло перше засідання комісії

Будівництво "Кроноспану": у Рівнераді пройшло перше засідання комісії

Будівництво "Кроноспану": у Рівнераді пройшло перше засідання комісії
.

Перше засідання депутатської комісії Рівнеради з приводу будівництва деревообробного заводу "Кроноспан" у приміському селі Городок відбулося 8 січня. Появу такого підприємства анонсували на початку серпня минулого року. На засідання прийшли жителі Городка і прилеглих сіл, представники підприємства, фахівці екологічної сфери.

Нагадаємо, цю тимчасову комісію створили два тижні тому на сесії Рівнеради на прохання жителів Городка, які прийшли на засідання. Люди бояться такого сусідства через можливі викиди формальдегіду.

На перше засідання тимчасової комісії Рівнеради, яка складається з 8 депутатів, прийшла група жителів Городка. Вони проти будівництва у їхньому селі заводу "Кроноспан". Його зводять на місці ливарного і тракторного заводів.

Житель Городка Петро Гетманчук:

– Це будуть постійно йти формальдегіди. В нас Азот з однієї сторони.... Ми в ямі. Це все буде нас травить. Це всіх людей буде травить. Тут нема розмови – компенсують нам чи не компенсують. Вони нас знищать.

Житель Городка Андрій Овсійчук:

– Люди стурбовані, бо це їхні життя. Їхнє майно буде оцінене в "нуль". Їм навіть не буде, куди переїхати. Будинок вони не продадуть, бо хто поїде на той будинок. Він буде коштувати рівно нуль.

Наразі підприємство проводить підготовчі земляні роботи на будівництві. За словами директора агенції "ІнвестІнРівне" Дмитра Янушевського, проєкт "Кроноспана" – це 200 мільйонів євро прямих іноземних інвестицій, робочі місця для жителів, а також податки в обласний бюджет. Аналогічний деревообробний завод вже працює на Волині.

Директор ТОВ "Технопривід Інвест Груп" Павло Пильтяй:

– Це закритий цикл виробництва, немає стоків в річку Устя згідно виробництва. Це внутрішній цикл виробництва. Ніяких формальдегідів в річку Устя потрапляти не буде, тому що там закритий цикл водопостачання. Ми хотіли показати, яка буде встановлена система очистки на цих підприємствах. Ця система новітня, там будуть встановлені два новітніх фільтри. Ціна фільтрів, на хвилинку, обчислюється в мільйонах євро. Крім того там цикл виробництва такий, що не можна відключити фільтри окремо. Тому що вони працюють тоді, коли працює виробництво. Навіть зараз ціни на оренду житла в Городку зросли на 10-15 відсотків.

Директор обласного лабораторного центру Роман Сафонов:

– Виходячи з тих цифр, які дані самими проектантами, я вже можу стверджувати, що будуть перевищені нормативні рівні на території на вулиці Штейнгеля, Городок. Саме на підставі теоретичних розрахунків. Тому що, хочу звернути увагу, неправильно, по-перше, проведені ці розрахунки. За тими даними, які у нас є, концентрація зараз по факту, коли нічого не працює вища половини норми.

На засіданні комісії вирішили обговорити ситуацію із головою Рівненської ОДА, направити звернення до Міністерства захисту природи із проханням продовжити термін розгляду пропозицій з приводу будівництва, зібрати дані по захворюваності в Городку у порівнянні з іншими районами та дослідити, як саме виділили ділянку в Городку для будівництва заводу. Усі документи про будівництво та його вплив на Рівненщину розглянуть на наступному засіданні комісії.

Авторка: Анастасія Бачук

На початок