"Кроноспан" біля Рівного: про що говорили на громадських слуханнях

"Кроноспан" біля Рівного: про що говорили на громадських слуханнях

"Кроноспан" біля Рівного: про що говорили на громадських слуханнях

У п'ятницю, 20 грудня у селі Городок поблизу Рівного провели громадські слухання, що стосуються будівництво другого в Україні заводу "Кроноспан" з переробки деревини. Він має з'явитись на території колишнього ливарного заводу, зараз там тривають роботи з підготовки до будівництва.

Зі слів гендиректорки товариства, обійдеться він в 200 мільйонів євро, тут працюватимуть двісті осіб.

Біля Рівного провели громадські слухання щодо будівнитва заводу
Source: Оригінальне

Гендиректорка товариства "Kronospan UA" Наталія Покінська

– Надавати перевагу будемо жителям Городка, в другу чергу – рівенчани. Спеціалісти, які працюють, після заводу "Кроноспан", їх забирають з руками-ногами. І не тільки в Україні. Ми прийшли не травити їх, а працювати з ними.

Представники інвестора звітують про можливий вплив на довкілля. Після цього жителі Городка, екологи та декілька представників різних громадських організацій починають його обговорювати. Депутат сільради Петро Гетьманчук вважає, що одній з найзаможніших сільрад не треба ще один завод.

Депутат сільради Петро Гетьманчук

– Якщо їх у Німеччині штрафували, "Кроноспан", в Ізраїлі, то що думаєте тут? Хто буде дивитися за екологією нашою, якщо там жорсткий закон? Я, як депутат і житель сільради, думаю, що така нагрузка, що понесла за 50 років наша сільрада, є однією з причин нашої смертності.

Проведені перевірки засвідчили, що допустимі норми не порушені, – апелює керівниця товариства.

Гендиректорка товариства "Kronospan UA" Наталія Покінська:

– Що я можу запевнити? Що якщо є світові норми, які регламентують викиди в повітря самих небезпечних речовин, які можуть трактуватися як пил чи формальдегід, то компанія "Кроноспан" буде забезпечувати, щоб вони були не тільки в нормах українського законодавства, але й в нормах, які є європейські. Технологічна лінія, яка їде з замороженого заводу – не є старе устаткуваня.

Всіх охочих возили до Нововолинська у сусідню область, аби вони побачили аналогічне підприємство "Кроноспана", пригадує заступник сільського голови.

Заступник сільського голови Сергій Поліщук:

– Показали всю процедуру – від місця, де збирається деревина і до складу готової продукції. Всі задавали питання, погодилися, що завод ніби екологічно чистий. Я думаю, що наші люди з розумінням відносяться і не проти того заводу. А всі, хто тут кричав, ми знаємо їх в лице – це ті, хто проти всього. Нас цікавить, перш за все, здоров’я людей, це саме головне, а для нас він вигідний, бо це інвестиція.

Поки що дозволу на будівництво підприємство не має, каже керівник обласного департаменту екології. Якщо будуть ризики – підприємство має усунути недоліки.

Директор обласного департаменту екології Володимир Захарчук:

– Тут стояло підприємство, на цьому місці, ливарний завод, яке жодного дозволу не мало, забруднювало територію безконтрольно без будь-яких чинників. Воно було вдало ліквідоване. Майданчик промисловий, вона й передбачена на промислового інвестора. Заходить інвестор з новітніми технологіями, беруть готовий німецький завод по всіх технологіях.

Надалі за дотриманням екології слідкуватимуть екологічна інспекція і Держпродспоживслужба, пояснив Володимир Захарчук.

Автор: Володимир Струс

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди