"Я дуже радію, що є таке місце в Рівному": на Оствиці відкрили Вулицю прадавніх ремесел

"Я дуже радію, що є таке місце в Рівному": на Оствиці відкрили Вулицю прадавніх ремесел

У Рівному в парку історичної реконструкції "Городище Оствиця" відкрили Вулицю прадавніх ремесел. Для відвідувачів на вихідних, 22-23 травня, в трьох майстернях проводили заняття з різних ремесел.

Чому можна навчитися у майстернях — бачило Суспільне.

Щовихідних на Оствиці працюватимуть три локації — Реміснича майстерня, Майстерня глини та Гостинна хата. У дерев'яних будинках, створених за прототипами стародавніх осель, майстри навчатимуть охочих створювати традиційні вироби Полісся та Волині.

Вулиця прадавніх ремесел
Вулиця прадавніх ремесел. Суспільне Рівне

Гостинна хата

Юрій та Алла Ковальчуки проводять майстер-класи у Гостинній хаті парку історичної реконструкції "Городище Оствиця". Звідси починається Вулиця прадавніх ремесел, яку відкрили 22 червня.

Майстер Юрій Ковальчук показав дітям, як виготовляти з дерева традиційні поліські іграшки. Перший виріб — вітрячок, за технікою жителя села Сварицевичі Сарненського району.

"У мене є вже заготовки, вже обстругані. Для такої роботи потрібно вміти керувати ножем. Я дітям ножа в руки не дам. Це небезпечно і ніж потрібно, щоб був дуже гострий", — зазначив майстер традиційної іграшки.

Майстер народної творчості Юрій Ковальчук
Майстер народної творчості Юрій Ковальчук. Суспільне Рівне

Майстер-клас для дітей з виготовлення вітрячків
Майстер-клас для дітей з виготовлення вітрячків. Суспільне Рівне

Також майстер показав дітям, як своїми руками створити музичний інструмент.

"Ця річ називається у різних селах по різному. Там, де я народився, казали просто — труба. В іншому селі називають бекач", — додав Юрій Ковальчук.

Майстер народної творчості Юрій Ковальчук
Майстер народної творчості Юрій Ковальчук. Суспільне Рівне

Учасниця майстер-класу Ольга Пасюк разом із дітьми, чотирирічним Левом та шестирічною Аделіною, відвідали заняття у Гостинній хаті.

"Дітки народилися в Америці, ми приїхали до дідуся з бабусею. Це чудова можливість показати їм українську культуру, звичаї, традиції. Одне діло розказувати, як жили мої прабабуся і прадідусь, які були у них звичаї, побут, іграшки, а тут вони змогли наочно побачити це. Я дуже радію, що є таке місце в Рівному", — поділилася Ольга Пасюк.

Учасниця майстер-класу Ольга Пасюк із сином Левом
Учасниця майстер-класу Ольга Пасюк із сином Левом. Суспільне Рівне

Майстерня глини

У Майстерні глини керамістка Єлизавета Цівінська навчала виготовляти вироби на гончарному крузі. Відвідати таке заняття прийшла австралійка Роксен. Її син Сейдж О'Доннелл у грудні 2023 року загинув на українсько-російській війні, він був добровольцем Інтернаціонального легіону Збройних сил України.

Зі слів жінки, хлопець проходив бойову підготовку поблизу Рівного та хотів тут проживати. Роксен приїхала в Україну, аби побачити людей, яких захищав її син, поділилася жінка:

"Я приходила сюди зі своєю подругою Тетяною. Тут — таке прекрасне місце, я із задоволенням повернулася сюди знову. Я брала участь у майстер-класі з гончарства, ми зробили кухлик з деревом. Це так класно бути тут".

Австралійка Роксен на майстер-класі із гончарства
Австралійка Роксен на майстер-класі із гончарства. Суспільне Рівне

Гончарний виріб у майстерні на Оствиці
Гончарний виріб у майстерні на Оствиці. Суспільне Рівне

Реміснича майстерня

У Ремісничій майстерні Ірина Кухар навчала відвідувачів плести купальський віночок та вінок-оберіг. Вона розповіла, що він означає:

"Це був оберіг з пахучого різнотрав'я — шавлія, ромашка, м'ята, рум'янок. На даний час це може бути прикраса в інтер'єрі. У давнину по-своєму робили ці віночки. На Купала дівчата плели їх, коли йшли пускати на воду. Перед Трійцею можна зробити віночок з пахучих трав".

Майстриня Ірина Кухар
Майстриня Ірина Кухар. Суспільне Рівне

Керівник клубу історичної реконструкції "Оствиця" Юрій Ойцюсь розповів, що давно хотіли створити майстерні, де б навчали людей давнім ремеслам:

"Це проєкт, до якого ми дуже довго йшли. У майбутньому у нас має бути повноцінна Вулиця прадавніх ремесел. У нас буде багато майстрів: бондарі, теслі, ковалі. Ми шукаємо майстрів, які будуть на цій вулиці працювати. Майстерні мають працювати щотижня, у суботу та неділю, в теплу пору року, але хотілося б, щоб вони працювали і взимку".

Суспільне Рівне у Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок