Завершилася основна сесія НМТ на Рівненщині: чи були порушення та скільки не явилися

Завершилася основна сесія НМТ на Рівненщині: чи були порушення та скільки не явилися

Основна сесія складання національного мультипредметного тексту на Рівненщині завершилася 21 червня. Загалом, з-поміж майже 11 тисяч учасників, понад 780 — не з'явилися на тестування. В області на додаткову сесію зареєструвалися в майже п'ять разів більше людей, ніж у 2023 році.

Про це Суспільному розповів завідувач кабінету ЗНО та моніторингу якості освіти Рівненського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Ігор Опольський.

В Україні основна сесія Національного мультипредметного тесту – 2024 стартувала 18 травня та триватиме до 25 червня.

Скільки учасників не прийшли

На складання НМТ зареєструвалися понад 10 959 учасників з Рівненщини. Завершується тестування 21 червня, зазначив Ігор Опольський:

"З них 788 людей не прийшли виконувати національний мультипредметний тест. Це трохи більше, ніж 7%. 10 171 учасник прийшов та працював над двома частинами цього тесту. Результати вони можуть бачити одразу, але це результати щодо кількості правильних відповідей."

Офіційні результати тестування надійдуть на персональні сторінки учасників до 2 липня. Ті люди, які здавали тестування до 7 червня включно, вже можуть бачити результати на своїх сторінках за шкалою 100-200 балів.

Які предмети здавали

Цьогорічне НМТ складається з двох блоків і триває 240 хвилин. Серед обов'язкових предметів — українська мова, математика та історія України. Також учасники писали четвертий предмет на вибір:

  • англійська мова;
  • географія;
  • біологія;
  • українська література;
  • фізика;
  • хімія;
  • німецька мова;
  • іспанська мова;
  • французька мова;

"Додалася географія і з'явився ще один новий предмет — українська література. Кожен із блоків пишеться по 120 хвилин. Учасники розподіляють час на предмети самостійно в межах цього часу. Між блоками є перерва у 20 хвилин", — розповів Ігор Опольський.

Зокрема, для прохідного балу з української мови, української літератури, географії та біології, вступник має набрати мінімум 7 балів. З математики, фізики, іноземної мови — 5 балів, з хімії — 6 балів, з історії України — 8 балів.

"Є поріг, якщо вони його долають, то Український центр обчислює результати за шкалою від 100 до 200 балів. Суспільство цікавить, чи є в нас 200-бальники. З неофіційних джерел відомо, що у нашій області точно є діти, які набрали 200 балів, але ми чекаємо офіційної інформації від центру оцінювання якості освіти", — наголосив освітянин.

Порушення під час НМТ

У 2024 році вперше за історію проведення НМТ учасників перевіряли за допомогою металодетекторів.

"Обстеження проводили до початку тестування. Станом на сьогодні, нікого не позбавляли права писати тестування через те, що в нього виявили, наприклад, мобільний телефон. Присутність представників поліції із металошукачами пов'язана з тим, що тільки вони можуть обшукувати учасників на предмет заборонених засобів. У попередні роки порушували правила академічної доброчесності, були випадки списування, тоді не було поліції з металошукачами", — зазначив Ігор Опольський.

З його слів, цьогоріч мультипредметний тест складали у 28 закладах освіти в десяти населених пунктах області.

"Учасники проживають у 374 населених пунктах нашої області. Для того, щоб вони могли виконати тест, були підібрані заклади, які відповідали вимогам Українського центру оцінювання якості освіти. Насамперед це було укриття, і дуже добре, якщо в цьому укритті обладнали комп'ютерні класи".

Додаткова сесія

На додаткову сесію, яка розпочнеться 11 липня, зареєструвалися 879 учасників, у 2023 році їх було 182.

"Кількість учасників збільшилася фактично уп'ятеро. Участь у додатковій сесії беруть ті учасники, які, наприклад, зареєструвалися на основну, але з певних причин не змогли взяти в ній участь. Окрім цього, участь братимуть ті, хто навчався за кордоном. Точно є вже учасники, які перебувають у місцях позбавлення волі. Вони також реєструвалися. Будуть писати на базі пенітенціарних установ", — додав освітянин.

Суспільне Рівне у Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок