"Наша молодь повинна пам'ятати": на Рівненщині втретє проведуть футбольний турнір на честь загиблого Богдана Семенчука

"Наша молодь повинна пам'ятати": на Рівненщині втретє проведуть футбольний турнір на честь загиблого Богдана Семенчука

турнір, футбол, загиблий, воїн, війна
Турнір на честь Богдана Семенчука у квітні 2024 року. Фото: Суспільне Рівне

Дитячий турнір з футболу в пам'ять про загиблого бійця Богдана Семенчука втретє проведуть у Березному на Рівненщині 7-8 червня. Змагання організовують батьки до дня народження сина, до проведення долучилася також обласна Асоціація футболу. Попередньо у турнірі гратимуть шість команд.

Про це в етері Українське радіо.Рівне розповів виконавчий директор Асоціації футболу Рівненщини Олег Кучер.

З його слів, 7-8 червня відбудеться третій турнір пам'яті Богдана Семенчука. У ньому візьмуть участь діти 2007 року народження і молодші.

"Уже підтвердили свою участь "БЛІСП" Березне, команда Костополя, "Динамо" Львів і "Скала 1911".Також ми чекаємо підтвердження від інших команд. Гравці — діти, які завершують навчання в спортивних закладах і готуються до дорослого футболу", — розповів Олег Кучер.

Турнір пам'яті Богдана Семенчука у 2023 року
Турнір пам'яті Богдана Семенчука у 2023 року. Березнівська міська рада

Турнір проведуть на футбольному полі в Березному. Команди планують поділити на дві групи.

"У перший день зіграють групові етапи. Наступного дня проведемо або стикові матчі, або одразу матчі за місця. Тоді ж нагородимо учасників та переможців. Усім командам дадуть дипломи за участь. В кожній — визначать кращого гравця, який отримає статуетку. Проживання, харчування, нагородження — все організовує родина Богдана Семенчука, за підтримки обласної Асоціації футболу", — додав Олег Кучер.

Також він зазначив, що такий турнір є в календарному плані обласної Асоціації футболу:

"Ми будемо сприяти, підтримувати, щоб турнір був традиційним, адже такі заходи дуже потрібні. Наша молодь повинна завжди пам'ятати, якою ціною дається ця перемога. Якою ціною ми маємо можливість проводити такі турніри та мати мирне життя".

На Рівненщині проведуть футбольний турнір до дня народження загиблого воїна
Голова Рівненської обласної Асоціації футболу Олег Кучер. Фото: Суспільне Рівне

Богдану Семенчуку 12 червня виповнилося б 31 рік. Як розповіла мама загиблого військового — Алла Семенчук, її син з дитинства любив грати у футбол, відтак виникла ідея турніру:

"День народження дитини — це завжди радість. Я дякую Богу за ці незабутні 28 років, які ми прожили разом з Богданом. Це герой нашого часу. Він дуже любив свій край, свою Україну — і став на її захист. Під час того страшного бою Богдан ціною власного життя врятував не один десяток своїх побратимів. Діти це мають знати і розуміти".

З її слів, мета турніру — національно-патріотичне виховання і розвиток дитячо-юнацького футболу:

"Діти, сподіваюся, отримають задоволення від гри. Також це нові знайомства, розвиток, можливість проявити свої таланти. Спорт виховує. У Богдана він виховав такі чоловічі якості як сміливість, наполегливість, рішучість".

На Рівненщині проведуть футбольний турнір до дня народження загиблого воїна
Мама загиблого воїна - Алла Семенчук. Суспільне Рівне

Спогадами про Богдана Семенчука поділився його тренерБогдан Рудик:

"Він був добре підготовленою дитиною — фізично і технічно. Був талановитим, мав особливий характер, не любив програвати. Богдан завжди був лідером на полі, завжди вів за собою партнерів по команді. Цей турнір першочергово нагадує про нашого героя Богдана. Він в такому молодому віці вирішив піти добровольцем. Також турнір дає можливість хлопцям проявити свою майстерність, зіграти з досить цікавими і сильними командами з різних регіонів України", — підсумував Богдан Рудик.

На Рівненщині проведуть футбольний турнір до дня народження загиблого воїна
Футбольний тренер Богдан Рудик. Суспільне Рівне

Бойовий шлях Богдана Семенчук

До повномасштабного вторгнення Богдан Семенчук служив у поліції, пізніше — був водієм міжнародних рейсів. 24 лютого 2022 року чоловік добровольцем доєднався до лав ЗСУ. Воював у складі бригаді спеціального призначення імені Івана Богуна, у підрозділі був кулеметником.

13 березня 2022 року біля селища Високопілля на Херсонщині підрозділ Богдана Семенчука натрапив на російську засідку з трьох БМП. Бійці підрозділу почали відступ, однак Богдан Семенчук залишився прикривати побратимів із кулемета.

Богдана Семенчука посмертно нагородили орденом "За мужність" III ступеню. У пам'ять про сина, батьки воїна відкрили меморіальну дошку і планують та організовують футбольні матчі на його честь.

Дитячий турнір із футзалу 14 березня до дня загибелі Богдана Семенчука

Суспільне Рівне у Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок