Вакцинація диких тварин від сказу: як у лісах на Рівненщині розкидають приманки

Вакцинація диких тварин від сказу: як у лісах на Рівненщині розкидають приманки

Ексклюзивно

На Рівненщині упродовж п'яти років зафіксували 172 випадки сказу у тварин. 71 з них — у 2023-му. Через збільшення випадків сказу, у лісах Рівненського району 28 травня розпочали вакцинальну кампанію.

Як розкладають приманки з вакцинами у лісі бачило Суспільне.

Заступниця начальника районної держлікарні ветмедицини Валентина Кравчук зазначила, що до розкладання вакцини в Рівненському районі залучили 76 бригад, кожна з яких отримала 375 доз препарату:

"Загалом вакцинацією буде охоплена площа близько 4400 км кв. І на Рівненський район розкладуть 11 тисяч доз приманок. Вся площа вакцинації розділена на зони, які поділили: Березнівська ветлікарня, Костопільська, Гощанська, Корецька, Здолбунівська, Острозька та міська дільнична лікарня ветмедицини".

Як на Рівненщині у лісах розкидають приманки з вакциною проти сказу
Приманка з вакциною від сказу. Суспільне Рівне

На один квадратний кілометр розкладається 25 порцій, пояснила лікарка.

"Відстань між вакцинами має бути 150-300 метрів. Люди мають іти паралельними лініями, якщо це відкрита ділянка. За 2023 у нас значно збільшилися випадки сказу через війну. Бо ні торік, ні у 2022 році не проводився відстріл диких м'ясоїдних тварин, а саме лисиць", — зауважила Валентина Кравчук.

Зі слів лікарки, укус тварини, в якої є сказ, небезпечний для людини:

"Хвороба є смертельною. Якщо тварина чи людина захворіли, то це не лікується. Тільки вимушена вакцинація. Якщо тварину покусали, то маємо якнайшвидше провести вакцинацію".

Як на Рівненщині у лісах розкидають приманки з вакциною проти сказу
У Рівненському районі розкладають приманки з вакциною від сказу. Суспільне Рівне

У 2020 році на Рівненщині зафіксували 17 випадків сказу у тварин, а в 2023 році — 71, повідомив заступник начальника головного управління Держпродспоживслужби в області Олександр Костюк.

Суспільне Рівне у Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок