На Рівненщині у четвер, 23 травня, стартував п’ятиденний мандрівний табір "Стежками князів Острозьких". У 2024 році він проходить водинадцяте і має до сотні учасників з 11 регіонів України.
Про це Суспільному розповів організатор мандрівного табору Юрій Устимчук.
"Стежками князів Острозьких" традиційно вирушили із Замкової гори в Острозі.
За п'ять днів майже сотня дівчат і хлопців пішки мають здолати приблизно 50 кілометрів. Роман на псевдо "Віт" свою участь у таборі пояснив так:
"Давно хотів потрапити на подібний табір, але в мене постійно не виходило — то з навчанням, то ще з чимось. Зараз вирішив усе відкласти, якраз найкращий момент для цього. Я знав, що на цьому таборі будуть також мої знайомі й хотілося попрацювати з ними в команді. Поки я познайомився лише з тими людьми, з якими їхали з Києва. Мені сподобалося, що в нас спільні думки, погляди, цінності, тому враження поки що — максимально круті".

Учасниця табору Софія на псевдо "Осінь" розповіла:
"Я хочу знайти нових знайомих, познайомитися з людьми, а в таких умовах — це набагато цікавіше. Я була тут багато років тому, вже нічого не пам'ятаю і хотіла б дізнатися більше. Я познайомилася, мабуть, з десятьма людьми. Це дуже цікаво через те, що тут є багато громадських організацій, різношерстна аудиторія і це цікаво".

Голова ГО "Центр суспільних перетворень" та організатор "Стежками князів Острозьких" Юрій Устимчук повідомив:
"Приїхали приблизно сто учасників віком від 16 до 28 років. Стартували о 10:00 з Острога. Сьогодні у нас 30 км шляху — це Острозький замок, Межиріцький монастир, Новомалинський замок, Дермансько-Острозький нацпарк, Буща. На вечір ми прийдемо на місце таборування".
За його словами, табір триває п'ять днів:
"Кожен рік табір не втрачає своєї актуальності. До нього долучилися учасники з Одеси, Запоріжжя, Дніпра, Кропивницького, Харківщини, Сумщини, Львова, Києва. І з наших ближніх областей — Волинь, Житомирщина, Тернопільщина. 60-70% — це люди, які ще не були на таборі. Є такі, що були на декількох таборах, є двоє військових, які свою відпустку проводять тут".

Юрій Устимчук розповів, як фінансуються "Стежки":
"Ми виграли проєкт від Міністерства молоді та спорту на суму 260 тисяч гривень, зробили власний внесок приблизно у 50 тисяч, долучилися наші щорічні партнери, бізнес".
Він додав, що вітряна та сонячна погода сприяє мандрівці.

Фінішує мандрівний табір в урочищі Гурби, де відбувся найбільший бій між бійцями УПА і військами НКВС.
Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook