В нацпарку на Рівненщині зацвіла червонокнижна орхідея

В нацпарку на Рівненщині зацвіла червонокнижна орхідея

Гніздівка звичайна, орхідея, Червона книга України
Гніздівка звичайна. Іван Зубкович

Гніздівка звичайна зацвіла у Нобельському національному природному парку на Рівненщині. Це орхідея з Червоної книги України. Вперше на території нацпарку її виявили у 2023 році.

У Facebook нацпарку повідомили, що у 2024 році зацвіла орхідея в іншому місці.

"Гніздівка тривалий час розвивається під землею. На 9-10 рік формує наземний квітконосний пагін. Він на 20-30 см здіймається над землею. Стебло має буруваті лусочки, квіти зібрані в густу китицю і мають медовий запах. Цим вони приваблюють запилювачів. Стебло та китиці однакового жовтого кольору. Під землею сховане кореневище, схоже на справжнє гніздо. Від цього й пішла латинська назва рослини", —зазначили у дописі.

У парку на Рівненщині зацвіла рідкісна червонокнижна квітка
Гніздівка звичайна у Нобельському нацпарку. Іван Зубкович

Гніздівка може розмножуватися насінням та за допомогою кореневищ. Частіше — у перший спосіб.

"Буває, що рослина квітує і плодоносить під землею. Подібно до грибів, вона живе шляхом розпаду гнилих залишків рослин на поверхні ґрунту та в його верхніх шарах. Побачити цю рослину не просто, оскільки вона росте поодинці, рідше — невеликими групами. У плодах орхідеї дозріває насіння і якщо її викопати раніше, ніж воно висипалось — рослина більше ніколи не виросте на тому місці", — розповіли в нацпарку.

У парку на Рівненщині зацвіла рідкісна червонокнижна квітка
Гніздівка звичайна у Нобельському нацпарку. Іван Зубкович

Гніздівку звичайну внесли до Червоної книги України, бо її чисельність зменшується. На це впливає руйнування місць зростання цієї орхідеї, роботи з впорядкування лісів та зривання на букети.

Суспільне Рівне у Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок