Провідна неділя у Рівному: як поминати померлих та поводитися на кладовищі

Провідна неділя у Рівному: як поминати померлих та поводитися на кладовищі

Кладовище Нове у Рівному
Кладовище Нове в Рівному. Суспільне Рівне

Доїзд до кладовища Нове у Рівному в Провідну неділю з 6:00 до 18:00 обмежили для приватних автомобілів. Натомість підсилили роботу громадського транспорту. Не розпивати алкоголь та не залишати паски й сміття на могилах попросили у відвідувачів кладовища Нове священник Володимир Тимків та директор "Спецкомбінат — ритуальна служба" Роман Рибачок.

Це вони зазначили в етері Українське радіо. Рівне.

Зі слів Романа Рибачка, у Провідну неділю кладовище працюватиме з 06:00 і до пізнього вечора. Він також попросив відвідувачів дотримуватися правил поведінки:

"У цей день ми згадуємо наших близьких втрачених людей і необхідно дотримуватися тиші на кладовищі, поводитися шанобливо, бути взаємоввічливими, не залишати сміття, не ходити по могилах, не розпивати алкоголь і бажано не приносити його з собою".

Роман Рибачок також зазначив, що заборони приносити їжу на територію кладовища немає, однак просить не залишати її на могилах:

"Це приваблює тварин і неблагополучних людей на кладовища, які можуть наробити шкоди та порушувати благоустрій. Але це за бажанням відвідувачів".

Особливості поминання померлих

Яке значення має Провідна неділя для християн та яких правил варто дотримуватися людям на кладовищах у цей день пояснив клірик Свято-Софіївської парафії ПЦУ в Рівному, медичний капелан Володимир Тимків:

"Коли прийшов Христос, він засвідчив, що з його перемогою пробудилися і звільнилися від тиску і диявольських кайданів всі люди. Тому що пекло розірване. І тепер, коли ми приходимо на могилки молитися за наших рідних, то ідемо зміцнювати їх цією радістю воскресіння. Якщо хтось не має такої можливості, він може будь-де помолитися за своїх родичів".

Він також порадив у Провідну неділю покликати до могил родичів священника.

"Коли ми приходимо на могилку у неділю, якщо є можливість, потрібно написати весь список своїх родичів і покликати священника, щоб він відслужив коротку молитву".

За словами Володимира Тимківа, часто люди несуть на кладовище паску, однак її залишати не можна:

"Люди хочуть принести й поставити на могилі. На Рівненщині є такі звичаї. Можна просто принести, а потім забрати її. Паску лишати не можна, бо якщо вона зогниє, пошкодиться, то це буде гріхом. Найкраще цю паску віддати комусь, хто голодний, зібратися з друзями й оці пасочки привезти в будинок сироти".

Священник також зазначив, що розпивати алкогольні напої на могилах рідних заборонено.

"Немає заперечення, коли хтось голодний, сісти й разом щось з'їсти, але без спиртного. Це не місце для гостин", — додав він.

Суспільне Рівне у Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок