На Рівненщині майстер по роботі з деревом передав сотні виробів на підтримку ЗСУ

На Рівненщині майстер по роботі з деревом передав сотні виробів на підтримку ЗСУ

Майстер по роботі з деревом із Рівненщини Сергій Яковчук декілька сотень власноруч зроблених дерев'яних виробів передав у благодійну крамницю, щоб допомогти ЗСУ й зокрема підрозділу, в якому служив на початку повномасштабного вторгнення. Із продажу його виробів волонтери вторгували понад сто тисяч гривень та придбали бійцям різну техніку.

Про свій волонтерський внесок для ЗСУ дубенчанин розповів Суспільному.

Майстер із Дубна Сергій Яковчук показав, як виготовляє свічник із гілок. З його слів, декілька сотень таких та інших готових виробів передав у благодійну крамницю, яка займається продажем товарів, щоб допомогти Збройним силам України.

"Цукерниці, хлібниці, попільнички в асортименті, ключниці на стіну в асортименті, брелоки й обереги з дерева і патронів, тарілки, ложки, таці, булави — вже й згадати складно весь асортимент. Як несу на волонтерку, то велику сумку, щоб їм було приємно приймати", — розповів Сергій Яковчук.

Майстер роботи з деревом
Свічники Сергія Яковчука. Суспільне Рівне

Майстер роботи з деревом
Вироби Сергія Яковчука у волонтерському центрі. Суспільне Рівне

Приносить майстер свої вироби у волонтерський центр "На Конторській". Їх продають на ярмарках, аукціонах та у благодійних лотереях.

Керівниця центру Інна Яцина розказала, що щоразу Сергій Яковчук приносить на волонтерку все вишуканіші вироби:

"Кожного разу він нас чимось дивує. У нього немає таких виробів, які повторюються. Таке — єдине в світі, більше так ніхто не робить. Найбільш популярне все, що пов'язане з патріотичною символікою. Це тризуби, вироби з різного калібру гільз, які Сергій робить. І взагалі Сергій — дуже хороша людина. Я рада, що у нашому волонтерському центрі є такий друг".

Майстер роботи з деревом
Керівниця благодійного центру Інна Яцина. Суспільне Рівне

Сергій Яковчук — працівник водоканалу, за освітою — будівельник. З 25 лютого 2022 року служив в одному з військових формувань ЗСУ. Згодом повернувся до цивільного життя — і продовжив волонтерити.

"Мені сама робота дає задоволення. А якщо щось куплять, то до того ще плюс. Я ж своєю роботою дарую дереву друге життя. Це ж надто просто його спалити. З будь-якого дерева можна зробити щось цікаве, щось приємне. Треба лише докласти трішки фантазії, трішки думок, мрій, трохи фізичної праці. Все інше — дрібниці", — поділився майстер.

Майстер роботи з деревом
Патріотичний виріб з дерева та гільз. Суспільне Рівне

Також, щоб допомогти українським захисникам, чоловік продає товар самотужки. Каже, його вироби коштують — від 20 до кількох тисяч гривень. Один з найдорожчих товарів майстра — булава. Одну таку по власному аукціону чоловік продав за п'ять тисяч гривень.

"Якраз на ті кошти купили військовим набір акумуляторів, батарейок та іншої дрібноти. Зараз маю ще таку булаву, то, можливо, теж виставлю на аукціон, щоб продати за гарну ціну", — додав Сергій Яковчук.

Майстер роботи з деревом
Один з найдорожчих виробів - булава. Суспільне Рівне

Свої роботи волонтер періодично дарує, зокрема побратимам. Як розповіла керівниця благодійного центру Інна Яцина, її чоловік-військовослужбовець — поціновувач та колекціонер виробів дубенського майстра:

"Сильно до душі припадають вироби Сергія моєму чоловікові. Він вже багато придбав з благодійної крамниці. У нас вдома дуже багато робіт Сергія. Чимало його виробів чоловік подарував своїм побратимам. Він постійний його клієнт. Як тільки з'являється якась новинка, то він тут як тут — одразу купує".

Майстер роботи з деревом
Вироби Сергія Яковчука у волонтерському центрі. Суспільне Рівне

З деревом Сергій Яковчук працює понад 30 років. Розповів, що має певні ритуали:

"Як дерево доводиться зрізати, то обов'язково обійняв і попросив вибачення перед тим. Якби збоку хтось подивився, то подумав би, що зі мною не все гаразд. Але ж дерево живе, до нього треба, як до людини".

Одна з улюблених робіт чоловіка — дубове тронне крісло, яке знаходиться в Дубенському замку:

"Воно стояло в тронній залі довгий період. Всі молоді пари фотографувалися на ньому. А коли в замку зробили мисливську залу, то перенесли крісло туди. Воно там шикарно пасує і досі там стоїть. І завжди, як приходжу в замок, то приємно подивитися, що це — моє".

Майстер роботи з деревом
Тронне крісло у Дубенському замку. Суспільне Рівне

Раніше Сергій Яковчук малював картини, займався пірографієюТехніка, що застосовується в декоративно-прикладному мистецтві й художній графіці. Суть її полягає в тому, що на поверхню якого-небудь органічного матеріалу (деревини, фанери, пробки, паперу, картону, фетру, шкіри, тканини) за допомогою розпеченої голки наноситься малюнок. В основному як матеріал застосовується деревина, тому пірографія широко відома як випалювання по дереву. та різьбярством. Окрім того, зараз виготовляє вироби зі шкіри, гільз та епоксидного клею, які також передає на волонтерам.

Майстер роботи з деревом
Вироби Сергія Яковчука. Суспільне Рівне

Нині чоловік мріє про професійний токарний станок для втілення власних ідей. Загалом у його майстерні понад два десятки станків, які він постійно використовує. Каже, з їх допомогою можна трухляву яблуню перетворити у виріб:

"Буде тут або герб, або карта України або вежа Дубенського замку. Повішу його на ланцюжок — і буде дуже файна штука".

Майстер роботи з деревом
Сировина для майбутнього виробу. Суспільне Рівне

Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок