На Рівненщині відкрили фітобар для переселенців, де вирощують мікрогрін, готують сухі борщі та пастилу

На Рівненщині відкрили фітобар для переселенців, де вирощують мікрогрін, готують сухі борщі та пастилу

Переселенці відкрили фітобар
. Фото: Благодійний фонд "Рокада" Рівне

На Рівненщині у санаторії "Горинь" переселенці за допомогою волонтерів відкрили фітобарЦе зона, де розміщуються автоматичні бювети, які здійснюють приготування і розлив фітонапоїв, де вирощують мікрогрін, готують чаї, сухі борщі та пастилу. Відвідати простір та скуштувати продукцію можуть жителі громади.

Про це Суспільному розповіла соцпрацівниця фонду "Рокада" Наталія Кононенко.

За її словами, громадський фітобар діє у селищі Степань в санаторії "Горинь", де мешкають близько шістдесяти переселенців. Простір для дозвілля створив обласний благодійний фонд "Рокада" за гроші Управління Верховного комісара ООН у справах біженців. На це витратили орієнтовно 300 тисяч гривень.

"Кімната оснащена всім потрібним, щоб не тільки попити корисні чаї, а й покуштувати корисну їжу. Мікрогрін загалом – це рослинки, які вирощуються дуже швидко. У людей вже є покрокова інструкція, як це робити", — розповіла Наталія Кононенко.

Фітобар
Фото: Благодійний фонд "Рокада" Рівне

На Рівненщині переселенці відкрили фітобар для переселенців
Фото: Благодійний фонд "Рокада" Рівне

Одній із кімнат на території санаторію облаштували простір, де переселенці вирощують мікрозелень, готують пастилу, смузі та сухий борщ. Для цього волонтери закупили меблі, стелажі, сушарки, блендер та інше необхідне.

"Кімната прекрасно підходить саме для цієї ініціативи, бо вона світла, вона дуже схожа на теплицю. Що буде з цим мікрогріном, який вони вирощують — поки це їхня, як то кажуть, продовольча безпека. Вони роблять це для себе, діляться зі своїми друзями, місцевими мешканцями. Це прекрасна історія інтеграції людей у приймаючу громаду. Це точно може стати ідеєю для майбутнього бізнесу", — поділилася соцпрацівниця фонду "Рокада".

Суспільне Рівне у Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок