Вісім випадків гострого в'ялого паралічу зафіксовано на Рівненщині: чим небезпечний цей синодром

Вісім випадків гострого в'ялого паралічу зафіксовано на Рівненщині: чим небезпечний цей синодром

На Рівненщині з початку 2024 року зафіксували вісім випадків гострого в'ялого паралічу. Це дані обласного центру контролю і профілактики хвороб.

Що таке гострий в'ялий параліч і чим він небезпечний, Суспільному розповіла завідувачка відділу епіднагляду та профілактики інфекційних хвороб Юлія Терентьєва.

За її словами, гострий в'ялий параліч — це синдром, за яким фіксують випадки паралічу рук або ніг у дітей, який може проявитися при будь-якому захворюванні:

“Коли виявляється такий синдром, запускається організація епідеміологічних досліджень. В цієї дитинки беруть проби, діагностують в нашій вірусологічній лабораторії”.

Юлія Терентьєва пояснила, що гострий в'ялий параліч не є заразним, однак це є насторогою для підтвердження випадку поліомієліту:

"Ми стараємося жоден такий випадок не пропустити. Тому що поліомієліт — це заразне захворювання, яке передається і має високу контагіозністьВиділення збудника з організму хворого чи носія і його поширення через довкілля та проникнення у сприйнятливий організм. Це характерна ознака інфекційних хвороб.. Одним із його проявів — це ураження опорно-рухового апарату, в результаті чого може наступити параліч або парезЗниження м'язової сили в кінцівках, унаслідок чого довільні рухи можливі, але їх обсяг і сила значно знижені.. Тому виявлення таких випадків є хорошим критерієм. Це свідчіть про те, що медичні працівники мають насторогу до таких випадків і не забувають про таке захворювання як поліомієліт".

За даними Юлії Терентьєвої випадків поліомієліту за 2024 рік на Рівненщині не зафіксовали:

"Було організовано епідеміологічне дослідження та відібрані проби у хворого і контактних осіб. Поліомієлітоподібних вірусів не виявлено. Всі зразки негативні".

За даними обласного центру контролю та хвороб, останній випадок поліомієліту на Рівненщині фіксували у жовтні 2021 року.

Як захиститися від поліомієліту

Ліків проти поліомієліту — не існує. Найефективнішим способом профілактики є вакцинація. Для захисту від вірусу поліомієліту використовують два типи вакцин:

  • інактивовану, яку вводять ін’єкційно;
  • оральну, яку дають у вигляді крапель в рот.

Профілактичні щеплення від поліомієліту дітям роблять у віці двох, чотирьох, шести, 18 місяців та шести й 14 років.

Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок