Перейти до основного змісту
На Рівненщині паралізувало півторарічну дитину. Санлікар пояснив, чому підозрюють поліомієліт

На Рівненщині паралізувало півторарічну дитину. Санлікар пояснив, чому підозрюють поліомієліт

На Рівненщині підтвердили випадок поліомієліту у півторарічної дитини. Про це Суспільному 6 жовтня повідомив головний санітарний лікар області Роман Сафонов. Для остаточного підтвердження у дитини діагнозу – паралітичний поліомієліт, має пройти 60 днів.

Поліовірус підтвердили у дитини в одному з сіл, недалеко від Рівного. Півторарічний малюк з багатодітної родини захворів першого вересня й батьки звернулися до сімейного лікаря. Уже третього вересня дитина потрапила у лікарню з симптомами парезу ніг, – повідомив Роман Сафонов.

"Медки спрацювали, повідомили, що є випадок гострого в'ялого паралічу. Є різні причини такої симптоматики, в тому числі – певні штами поліовірусів. Тому в дитини взяли біологічний матеріал, який був направлений до столиці, і референс-лабораторія ЦГЗ підтвердила, що хвороба викликана дериватом вакцинного штаму поліовірусів другого типу", – сказав головний санлікар області.

Читайте також: Що таке поліомієліт і як його можна попередити

Він уточнив, що дитина знаходиться удома. Малюка не вакцинували через релігійні переконання батьків.

"Справа тому, якщо підтвердиться поліомієліт, бо зараз ще рано встановлювати діагноз, він встановлюється через 60 днів, то взагалі ця хвороба не лікується. Єдиний метод профілактики, яким часто нехтують – це вакцинація. Що стосується вакцинації, то в області менш як 50% дітей до 5 років вакциновані", – зазначив Роман Сафонов.

Санлікар також зазначив, що у Національному центрі громадського здоров’я їм запропонували низку заходів, які вже відпрацьовують.

"Постійно на контакті з батьками, відпрацьовуємо, де вони ходили, з ким контактували. Відбираємо біологічний матеріал і сьогодні-завтра відправимо на дослідження. Найсуттєвіше з того, що маємо зробити – охопити максимально щепленням дітей до п'яти років в області, щоб убезпечити надалі від захворювання”, – повідомив Сафонов.

Він зазначив, що це рідкісний випадок для України в цілому. Поліомієліт передається від людини до людини через слину, фекалії, брудні руки. Можуть бути інфіковані також їжа та вода. Тому важливо вакцинуватися у перші місяці життя.

Роман Сафонов уточнив, що переважно 70% дітей хворіють без будь-яких симптомів, лише одна дитина на 200 має параліч й інші важкі прояви.

Що відомо

  • За даними МОЗ у більшості випадках хвороба спершу протікає непомітно, що погіршує шанси хворого на одужання, потім з’являються різні ознаки, що залежать від форми вірусу. Інкубаційний період хвороби – 2–35 діб, частіше 7–14 діб.
  • Види хвороби несуть суттєву загрозу для нещепленої людини та спричиняють незворотні процеси, які можуть призвести до смерті пацієнта.
  • Рівень охоплення щепленнями від поліомієліту (дітей до 1 року, поліо-3) в 2021 році є недостатнім, за 8 місяців 2021 року — 53,0 %. Рівні в областях: у Рівненській — 48,9 %, в Херсонській — 40,7 %, Івано-Франківській — 42,2 %, Закарпатській — 43,1 %, Запорізькій — 46,2 %, Харківській — 46,5 %, в Одеській та Київській областях — 47,5 %. У Чернівецькій та Львівській — по 48,5 %.

Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки

Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber

Долучайтесь до нас в Instagram

Топ дня
Вибір редакції
На початок