Пам'яті письменника і фотохудожника: на Рівненщині відбувся "Городецький автограф"

Пам'яті письменника і фотохудожника: на Рівненщині відбувся "Городецький автограф"

У селі Городець на Рівненщині організували літературно-мистецьке свято "Городецький автограф". Захід присвятили вшануванню пам'яті фотохудожника Василя Пилип'юка та письменника Михайла Слабошпицького. На честь митців відкрили меморіальні дошки.

"Городецький автограф" започаткували понад 20 років тому. Зі слів співорганізатора Віктора Мазаного, мета заходу — вшанувати людей, які зробили вклад у культурну спадщину села Городець:

“Ми відкрили меморіальні дошки, присвячені письменнику Михайлу Слабошпицькому та фотохудожнику Василю Пилип'юку, лавреатам Національної премії України імені Тараса Шевченка. Василь Пилип’юк випустив 123 фотоальбоми, 52 з яких він подарував саме під час “Городецького автографа" й вони є частиною нашої виставки”.

На Рівненщині провели літературно-мистецьке свято – “Городецький автограф”
Відкриття меморіальних дощок учасниками "Городецького автографу". Фото: Суспільне Рівне

Участь у святі, яке відбулося 17 квітня, взяли письменники, поети, прозаїки, культурні діячі, ліцеїсти родом із села Городець і місцеві. Один з них — Олександр Моцик — експосол України у Туреччині, Польщі та США.

“Городець — це така маленька часточка і народу України, і культури української, і літератури української. Тому ми маємо згадувати про тих людей, які українську мову розвивають, збагачують, які творять літературу, які плекають українське слово, тому, що українське слово і українська мова — це мова нашого народу” — розповів Олександр Моцик.

На Рівненщині провели літературно-мистецьке свято – “Городецький автограф”
Виставка фотоальбомів Василя Пилип'юка. Фото: Суспільне Рівне

Організатори та учасники “Городецького автографа” зазначили, що такі свята варто проводити й в інших селах, адже вони допомагають зберегти культурну спадщину країни.

“Позиція Національної спілки письменників, моя особисто – подібні заходи дуже потрібні. Особливо в час війни, в час драматичних випробувань перед якими сьогодні стоїть весь український народ. І збереження нашої історії, нашої традиції, нашої національної пам’яті надзвичайно важливо для всіх нас”, — зазначив голова Національної спілки письменників України Михайло Сидоржевський.

Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок