Соціальна перукарня на Рівненщині: що змінилося за рік роботи

Соціальна перукарня на Рівненщині: що змінилося за рік роботи

Соціальна перукарня на Рівненщині
Соціальна перукарня на Рівненщині. Суспільне Рівне

На Рівненщині у трьох містах діють соціальні перукарні, де надають безоплатні послуги людям, які належать до вразливих категорій. Перший такий заклад в області відкрили в Дубні рік тому. З початку 2024 року — в Здолбунові та Сарнах.

Про це в етері Українське радіо. Рівне розповіла спеціалістка обласної організації товариства Червоного Хреста України Жанна Сидорня.

Соціальну перукарню в Дубні відкрили за сприяння німецького Червоного Хреста. Послуги для всіх вразливих категорій населення надають безоплатно. При повторному зверненні просять, за можливості, зробити благодійний внесок на розвиток перукарні.

Жанна Сидорня зазначила, що наразі в області діють три такі соціальні перукарні. Окрім Дубна, їх відкрили в Сарнах та Здолбунові у 2024 році. Також розглядають можливість організувати соціальну перукарню у Млинівській громаді.

"Наші спеціалісти проводили оцінку вразливих категорій населення по своїй громаді, а також запитували у людей, що саме вони потребують. Після цього відкрилися різні проєкти: соляні кімнати, соціальні пральні, перукарні, клінінг, банки одягу та його ремонт — різні послуги. Спеціаліст Дубенської організації виявила потребу в послузі соціальної перукарні, а вже цього року громада відкрила центр цифрової грамотності", — зауважила вона.

Зі слів спеціалістки, у перукарнях працюють волонтери:

"У Дубні так трапилось, що жінка з Донецької області звернулась за допомогою в організацію і сама запропонувала свої послуги. У здолбунівській організації — схожа ситуація. Мама з дитиною відвідувала заходи з психосоціальної підтримки. Виявилось, що вона також перукар і з радістю долучилась. У Сарнах працюють волонтери, які навчалися в фаховому коледжі на перукарів".

Соціальна перукарня на Рівненщині: що змінилося за рік роботи
Соціальна перукарня у Дубні, 2023 рік. Фото: Суспільне Рівне

Соціальна перукарня у Дубні

"Це наш пілотний напрямок перукарні в місті Дубно. Він працює з лютого 2023 року. За цей період скористалися послугами 540 осіб. Досвід показав, що люди задоволені. Окрім того, що перукарню можна відвідати на вулиці Тараса Бульби 6, послуги надають вдома для тих, кому важко дістатись", — розповіла Жанна Сидорня.

Перукарка Людмила Гуцуляк розповіла про те, як вирішила стати волонтеркою.

"Я сама — переселенка. Коли ми сюди приїхали, мені хотілось чимось допомогти. Так склалося, що я прийшла отримувати гуманітарну допомогу в Червоний Хрест, дізналася, що буде відкриватися соціальна перукарня і що шукають майстра. Я запропонувала свої послуги, оскільки вдома працювала перукарем", — розповіла жінка.

Людмила Гуцуляк зазначила, що наразі робить базові чоловічі та жіночі стрижки. За рік роботи у неї з'явилися постійні відвідувачі:

"Спочатку було багато ВПО, а зараз трохи змінилася тенденція, оскільки чимало переселенців виїхали. Зараз більшість — місцеві. Серед них є люди з інвалідністю, члени багатодітних сімей".

Розвиток послуг у перукарнях

Жанна Сидорня розповіла, що надалі в перукарнях планують розширювати спектр послуг:

"Ми дослуховуємося до порад наших відвідувачів. У Здолбунові відвідувачі просили послугу фарбування брів, у Сарнах вже є послуга з фарбування волосся та манікюру. У Дубні хочуть встановити мийку, аби можна було фарбувати волосся. Ці проєкти відкриваються за донорські кошти й ми спробуємо розширити спектр послуг".

Соціальні перукарні на Рівненщині працюють за таким графіком:

  • з 9:30 до 13:00 з понеділка по п'ятницю в Дубні;
  • з 9:00 до 12:00 у понеділок, вівторок і четвер у Здолбунові;
  • з 10:00 до 16:00 у вівторок, середу та четвер в Сарнах.

Спеціалістка додала, що наразі існує потреба у тому, щоб волонтери долучалися до діяльності організації:

"Волонтер — це людина, яка працює на безоплатній основі, і, відповідно, не може перебувати щодня повний робочий день. Для того, щоб люди могли користуватися послугою більше часу — потрібно більше людей. Перукар — це майстер, ним не може бути хто завгодно. Чим більше професіоналів ми залучимо, тим ця послуга може бути більш стабільною, якісною і довше існувати".

Як надають послуги у соціальній перукарні Дубна — у сюжеті Суспільного.

Суспільне Рівне у Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок