Операція на серці без розтину: як у Рівному хірурги опановують цей метод та кому вже допомогли

Операція на серці без розтину: як у Рівному хірурги опановують цей метод та кому вже допомогли

Ексклюзивно

У Рівному медики обласної клінічної лікарні навчаються оперувати пацієнтів із вродженими та набутими вадами серця малоінвазійним методом. Досвід передає колега з Харкова Ігор Полівенок. Він є завідувачем відділення інтервенційної кардіології Інституту загальної та невідкладної хірургії імені Володимира Зайцева.

Суспільне побувало на одній з операцій та поспілкувалося з пацієнтом.

Операція на серці без розтину грудної клітини дає змогу пацієнту швидше та легше відновитися після операції, розповіла завідувачка відділення інтервенційної радіології обласної клінічної лікарні Лариса Черначук.

"У нас пацієнт, який 10 років тому переніс інфаркт. В нього почала прогресувати серцева недостатність. Велику операцію зробили малоінвазивним методом", — додала вона.

Операція на серці без розтину: як у Рівному лікарі опановують новий метод та кому вже допомогли
Операція на серці. Фото: Суспільне Рівне

Операцію провели в обласній лікарні під керівництвом харківського колеги Ігоря Полівенка, який проводить операції на серці та судинах без хірургічного втручання.

"Було двоетапне втручання. Це важкий пацієнт з ішемічною кардіопатією. Зараз у нього кровопостачання у серці відновлено, сподіваємось і клінічно все буде покращено",— розповів лікар з Харкова.

Зі слів Лариси Черначук, новий досвід допоможе у лікуванні пацієнтів із вродженими та набутими вадами серця:

"Учора вперше в нашій області провели імплантацію оклюдераСпеціальний пристрій, за допомогою якого можна закрити аномальний отвір в міжпередсердній перегородці. Це своєрідна латочка, яка ставиться на місце дефекту. Являє собою два сітчастих диска, які заповнені тонкими нитками і з'єднані між собою.. Вроджена вада серця була у жінки — дефект міжпередсердної перетинки. Ми їй імплантували пристрій, який закриває цей дефект. Ми прогресуємо: з'явились нові методи лікування, новий інструментарій, впровадження таких методів, що дає можливість важким пацієнтам допомагати менш інвазивним методом і повернути їх до якісного, нормального життя".

Ігор Полівенок додав:

"Моя місія тут — допомогти колегам у складних втручаннях. Також у нас є досить непоганий досвід лікування кардіогенного шоку в Харкові, тому я поділився нашими напрацюваннями у лікуванні такої патології, пов'язаної з гострим інфарктом міокарда".

Пацієнт, якого прооперували, Іван Павлюк з Львівщини розповів, що хоче якнайшвидше відновитися після операції й щоб проблеми із серцем залишились в минулому.

"Дуже добре себе почуваю. Лікарі — прекрасні. Можна сказати, що я ще такого не видів", — зазначив чоловік.

Операція на серці без розтину: як у Рівному лікарі опановують новий метод та кому вже допомогли
Пацієнт Іван Павлюк. Фото: Суспільне Рівне

Лариса Черначук підсумувала, що нині кількість хворих із серцево-судинними захворюваннями на Рівненщині збільшилась. Однією з причин назвала стрес через війну:

"Прогресує гіпертонія, виникло багато інфарктів. Причому це інфаркти у молодих людей. Прогресує цукровий діабет. Дійсно з'явилося багато молодих пацієнтів, яким потрібно допомагати такими методами лікування. Коли я починала працювати, середній вік пацієнтів з інфарктом міокарда складав 60 років. Зараз у нас є пацієнти 32, 34, 40 років".

Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок