Допомагає людям з туберкульозом: історія соціальної працівниці Анни Міщук

Допомагає людям з туберкульозом: історія соціальної працівниці Анни Міщук

Соціальна працівниця Анна Міщук чотири роки допомагає людям з туберкульозом. Вона — членкиня благодійної організації "Мережа 100 відсотків життя Рівне". Зі слів жінки, найскладніше у її професії — пояснити людям, що і з діагнозом можна жити.

Жінка розповіла Суспільному про специфіку своєї роботи.

"Вважають, що туберкульоз — це хвороба бідних, алкоголіків, наркоманів. Це не так, бо від усіх людей може 20-30% є таких, всі решта — звичайні люди. В них спочатку шок і несприйняття свого діагнозу. Вони лізуть в інтернет, а там багато що написано, але неправильно подають інформацію про цю хворобу. І люди думають, що це не виліковно, що ця хвороба назавжди. Туберкульоз лікується, просто, залежно від стадії, є чутливий туберкульоз і є мультирезистентний", — розповіла Анна Міщук.

Один з її обов'язків — доставляти ліки тим пацієнтам, які не хочуть, щоб їх побачили в обласному протитуберкульозному диспансері та дізналися про їхній діагноз.

"Була дитина, яка хворіла туберкульозом і про це дізналися в школі. Мама не знала що робити, бо дитині почали булінг робити. В нас є в організації юрист, ми його повідомляємо і пробуємо спершу поговорити. Бо дитина не виділяла цю бактеріальну паличку. Якщо це все мирним шляхом не робиться, то тоді можна навіть позов подати на заклад, бо це — розголошення таємниці", — зауважила соціальна працівниця.

Представники благодійної організації супроводжують пацієнтів до повного одужання, зазначила жінка:

"Найголовніше — це коли людина спочатку боялася, ми з нею працювали й під кінець лікування людина говорить тобі такі слова: «Дякую, бо якби не ви, я б зійшла чи зійшов би з розуму. Ви мені допомогли, я це все усвідомив і мені тепер легше жити»".

За даними виконувачки обов'язків медичного директора обласного протитуберкульозного диспансеру Наталії Стецій, у 2022 році в їхньому закладі лікувалися майже 610 людей з різними типами туберкульозу. З них орієнтовно 400 — одужали, ще понад 180 — продовжують лікування. За 2023 рік туберкульоз діагностували у майже 590 людей.

Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок