Їжа для ЗСУ, нові автобуси, вистава акторів-аматорів з порушенням зору. Головні новини Рівного та області 16 березня

Їжа для ЗСУ, нові автобуси, вистава акторів-аматорів з порушенням зору. Головні новини Рівного та області 16 березня

Оствиця у Рівному
Оствиця у Рівному. Фото: Суспільне Рівне

Новини та події Рівного та Рівненської області 16 березня 2024 року: фото, відео, коментарі, які вдалось зібрати Суспільному.

У Сарнах на Рівненщині родичі військових вимагали ротації для "Поліських вовків"

У місті Сарни на Рівненщині родичі військових провели мирну акцію з вимогою відвести із зони бойових дій бійців 60 окремого батальйону територіальної оборони "Поліські Вовки". Захід відбувся 16 березня біля приміщення міської ради.

Про це повідомив кореспондент Суспільного з місця події. На акцію зібрались приблизно 50 жінок. У руках вони тримали плакати з написами: “60 бат. потребує ротації”, “Виведіть “Поліських вовків” на відновлення”, “Вимагаємо вивід 60 бат. на ротацію”. Катерина Леончик — одна з учасниць акції. У коментарі Суспільному жінка зазначила, що її чоловік з перших днів війни долучився до сил тероборони в 60 батальйоні “Поліські вовки”. Наразі він більше місяця перебуває в зоні активних бойових дій. Вона та інші родичі військових неодноразово писали звернення до військового командування, аби батальйон відвели на ротацію: “Ми вимагаємо, щоб відвели наших хлопців, щоб вони відпочили. Тому що, вони стоять на позиціях по шість-десять днів. А це просто ямка, де по ним зверху прилітає. Ми просимо – виведіть їх звідти на ротацію”, – розповіла Катерина Леончик.

Їжа для ЗСУ, нові автобуси, вистава акторів-аматорів з порушенням зору. Головні новини Рівного та області 16 березня
Фото: Суспільне Рівне

Галина Князь — перехожа, яка доєдналась до акції. Вона розповіла, що її син служить в іншому підрозділі, однак повністю підтримує всі вимоги учасниць:

"Мого сина мобілізували як обмежено придатного. Служив у штурмовій бригаді, отримав поранення. Його не долікували й командування знову забрало його на передову. Я вісім разів телефонувала на урядову гарячу лінію, аби його відвели звідти. Зараз син знову лікується в госпіталі. Тому я розумію і підтримую цих жінок”.

Їжа для ЗСУ, нові автобуси, вистава акторів-аматорів з порушенням зору. Головні новини Рівного та області 16 березня
Фото: Суспільне Рівне

Оксана Фесянова повідомила, що вимагає ротації для свого чоловіка, однак після нещодавнього ворожого обстрілу позицій, наразі його доля їй не відома:

“Хлопці з його підрозділу мені сказали, що він і його побратим потрапили під мінометний обстріл і що там він “наповал”. Я не знаю, що це значить. Вчора мені телефонували старші з його роти й казали, що він живий. Сьогодні, перед початком акції, знову дзвонили й повідомили, що він зниклий безвісти. Я хочу, щоб наших хлопців звідти вивели”.

Їжа для ЗСУ, нові автобуси, вистава акторів-аматорів з порушенням зору. Головні новини Рівного та області 16 березня
Фото: Суспільне Рівне

Під час акції до її учасниць вийшов начальник відділу з надзвичайних ситуацій і мобілізаційної роботи Сарненської міської ради Олександр Сварицевич. Суспільному він зазначив:

“Наскільки я володію інформацією, то командувач ТрО “Захід” звернувся в Генеральний штаб стосовно ротації 60 батальйону, міська рада теж зверталась, районна адміністрація. Ми все що можемо робимо. З того що відомо — стоїть задача до кінця цього місяця їх замінити. Наскільки це реально `— не можду сказати”.

Акція тривала кілька годин. Учасниці наголосили, якщо їх вимоги не виконають, то вони будуть знову збиратися та залучати більше людей.

В нацпарку на Рівненщині відновлюють популяцію червонокнижного гоголя

У Нобельському нацпарку на Рівненщині, встановили 15 штучних гніздівель для червонокнижного гоголя. Це перший етап збереження і відновлення мікропопуляції птаха поблизу озер Острівське і Нобель. Гоголятники допомогли виготовити школярі.

Як розповів Суспільному старший науковий співробітник Нобельського національного природного парку Іван Зубкович, гоголів періодично фіксували навесні упродовж останніх двох-трьох років. Птахи гніздилися біля озер Нобель та Острівське. Встановити у цих місцях штучні гніздівлі порадив фахівець Рівненського природного заповідника Михайло Франчук.

Їжа для ЗСУ, нові автобуси, вистава акторів-аматорів з порушенням зору. Головні новини Рівного та області 16 березня
Фото: Facebook Нобельський національний природний парк

Зі слів Івана Зубковича, 15 гоголятників — це перший етап зі збереження та відновлення мікропопуляції гоголя в Нобельському нацпарку. Таку кількість гніздівель планують встановлювати щороку.

“Розмістили дуплянки в північній стороні озера Острівське не далі як за 30 метрів від берега. Це заболочені місця, де людська нога ніколи не ступає. Врахували, щоб був гарний підліт для птаха. Кожен гоголятник пронумерований, забиті координати, де він розміщений. Будем вести наукові дослідження, коли і хто заселився, оскільки в цих дуплянках можуть не тільки гоголі оселятись, але й білка, кажани, сіра сова — кому підходять розміри”.

Їжа для ЗСУ, нові автобуси, вистава акторів-аматорів з порушенням зору. Головні новини Рівного та області 16 березня
Фото: Facebook Нобельський національний природний парк

Іван Зубкович розповів, що до червня за птахами будуть спостерігати з біноклів, бо гоголі не люблять, щоб їх турбували:

“Коли з'являться пташенята і гніздівлі будуть покинуті, можна буде відкрити дуплянки та подивитися, що всередині. Якщо там будуть частинки шкарлупи, залишки пір'я, то для нас це буде підтвердженням, що ось такий вид тут заселився".

У минулі роки, за даними науковця, в нацпарку спостерігали не більше чотирьох пар гоголів, переважно на озері Нобель. В середині лютого 2024 року їх помітили майже 50:

"Вони були на річці Прип'ять, це витік озера Нобель. Серед птахів було 15 самців. Побачивши, що у нас на території є така хмара пташок, вирішили їх загніздити. Тобто створити умови, щоб вони тут оселилися”.

Їжа для ЗСУ, нові автобуси, вистава акторів-аматорів з порушенням зору. Головні новини Рівного та області 16 березня
Фото надав Іван Зубкович

"Ми не читаємо, ми все вивчаємо на слух": у Рівному відбулась перша вистава акторів-аматорів з порушенням зору

Актори-аматори з порушеннями зору в Рівному вперше зіграли виставу за мотивами поеми Тараса Шевченка "Наймичка" для глядачів з інвалідністю. Готувалися до прем'єри два місяці.

У Рівному на маршруті №6 запустили низькопідлогові автобуси

У Рівному 16 березня запустили два низькопідлогові автобуси середньої місткості на маршруті №6.

Про це повідомили в Департаменті інфраструктури та благоустрою.

Автобуси № 6 замінили маршрутки №39 й курсують за маршрутом: вул. В. Дивізії — с. Ювілейне — вул. В. Дивізії.

Вони бежевого кольору з номерними знаками "ВК 1907 ІК" та "ВК 1896 ІК", повідомили у дописі департаменту. Їхній рух можна відстежити на сервісі "Дозор".

Оплата за проїзд можна при вході, його ціна для всіх категорій пасажирів — 12 грн. Є можливість оплати за QR-кодом.

У департаменті зазначили, що пільговиків перевозитимуть в необмеженій кількості.

Що відомо про маршрут №6

Вперше його запустили 1 грудня 2023 року. Через тиждень їхньої роботи пасажири розповідали Суспільному, що відчувають незручності через інтервали руху цих автобусів, які сягають пів години.

Пізніше повернули й малогабаритні автобуси. Про це раніше Суспільному повідомив керівник департаменту інфраструктури і благоустрою Руслан Гудима.

Про проблему влада повідомляла раніше: з низки причин, зокрема, й нестачу водіїв, перевізник не зміг випускати щодня у рейс заявлену кількість автобусів — вісім. Траплялись дні, коли їздило три автобуси, це збільшувало інтервали руху й на підмогу влада почала випускати маршрутки.

"Ситуація сталась, яка сталась — людського фактора ніхто не скасовував. Людина перемогла в конкурсі, але за цей період “притирки” не справилась. Не по його плечах дана робота. Ми виступили з ініціативою про розірвання угоди, він погодився, що не справляється із зобов’язаннями", — розповідав Руслан Гудима.

З 27 грудня в рейси з Північного на Ювілейний повернулися маршрутки, а договір з перевізником розірвали.

Повідомили про смерть військових Олега Беднарчука та Василя Зозулі з Рівненщини

Стало відомо про смерть двох військових з Рівненщини — Олега Беднарчука зі Здолбунова та Василя Зозулі з Млинівської громади.

Про це повідомили у Facebook тергромад.

Олег Беднарчук

47-річний Олег Беднарчук проживав у Здолбунові. Загинув 12 березня під час виконання бойового завдання на Запоріжжі.

Поховання відбудеться у понеділок, 18 березня:

  • 09:00 — 09:30 — зустріч у Здолбунові, коридор шани. Маршрут: вул. Коперника — вул. Шкільна — вул. Василя Жука — вул. Грушевського — пл. Героїв Майдану;
  • 09:30 — 10:00 - громадська панахида, прощання;
  • 10:00 — 10:30 — супровід до будинку автотранспортом. Маршрут: пл. Героїв Майдану — вул. Грушевського — вул. Шевченка — вул. Гончара — вул. Міцкевича — вул. Старомильська;
  • 10:30 — 10:45 — літія;
  • 10:45 — 11:00 — супровід авто до Свято-Преображенського храму села Новомильськ. Маршрут: вул. Старомильська — с. Новомильськ, вул. Центральна;
  • 11:00 — 11:30 — відспівування у храмі;
  • 11:30 — 12.00 — супровід до кладовища (автотранспортом, від в’їзду до кар’єру ПАТ "Волинь-Цемент" — пішою ходою). Маршрут: с. Новомильськ, вул. Центральна — м. Здолбунів, вул. Старомильська.
  • 12:00 — 12:30 — поховання.

Василь Зозуля

Василь Зозуля народився у 1975 році. Уродженець села Пітушків Млинівської громади.

Василь дев'ять служив у Збройних Силах України.

9 років тому, 15 березня 2015 року, за наказом Президента України, його мобілізували. Брав участь в АТО, виконував бойові завдання у Сватовому, Станиці Луганській. З лютого 2016 року служив за контрактом.

Після повномасштабного вторгнення Росії брав участь в бойових діях на Запорізькому напрямку біля Берестового, останні завдання виконував в районі Білогорівки і Часового Яру.

Чоловік помер у лікарні від хвороби.

Попрощалися з бійцем у суботу, 16 березня.

Головні новини Рівного та області 16 березня
Фото: Facebook тергромад

Прогноз погоди на 17 березня

На Рівненщині 17 березня, за прогнозами обласного центру з гідрометеорології, очікують хмарну погоду з проясненнями. Часом — дощ. Вітер — західний, 7-12 м/с.

Температура в області: вночі — 2-7º тепла, вдень — 5-10º тепла. Температура у Рівному: вночі — 5-7º тепла, вдень — 8-10º тепла

"Хочемо їх вгостити смаколиками": волонтери з Рівненщини готують їжу для військових на фронті

Волонтери з Рівненщини готують їжу для військових поблизу Авдіївки та Бахмута. Поїздку на Донеччину організували жителі села Карпилівка Сарненського району.

Про це Суспільному розповів ініціатор поїздки Володимир Бричка.

"Всі хотіли вибороти путівку на ЧЄ": поліцейський з Рівного здобув "золото" на чемпіонаті України з армреслінгу

31-річний лейтенант поліції із Рівного Максим Грицюк здобув золоту медаль на чемпіонаті України з армреслінгу. Тепер спортсмен готується до європейських змагань, які відбудуться у травні в Словаччині.

Про змагання, роботу вчителем та в поліції Максим Грицюк розповів Суспільному.

Чемпіонат України з армреслінгу серед юніорів, молоді та дорослих відбувся 8-13 березня в селищі Воловець на Закарпатті.У ньому взяли участь понад 500 спортсменів у десяти вагових категоріях. Максим Грицюк із Рівного став переможцем серед 19 учасників у ваговій категорії 80 кілограм.

"Федерація створила дуже хороші умови для проведення цих змагань. У нас були гарні готелі, до борців добре ставилися. Учасників було багато з різних куточків України. Суперники були достойними, конкуренція була високою, адже всі хотіли вибороти путівку на чемпіонат Європи. Але так сталося, що в той день і в тому місці я став найкращим", – розповів Максим Грицюк.

Головні новини Рівного та області 16 березня
Максим Гицюк посередині. Фото: надав Максим Грицюк

Зі слів спортсмена, в армреслінгу він останні сім років. Раніше займався греко-римською боротьбою та вчителював:

"Після випуску із Сарненського педагогічного коледжу, я був вчителем фізичної культури в школі, де працював вісім років. Продовжувати займатися греко-римською боротьбою у мене не було змоги, зокрема не було килима. І одного разу я прийшов у зал до друга, який тренувався в армреслінгу. Він показав деякі технічні елементи, мені це сподобалося. І після того я почав теж займатися цим спортом".

Сьогодні Максим Грицюк – дворазовий чемпіон України з армреслінгу та нещодавно отримав звання майстра спорту України.

"Займаюся майже щодня. Наприклад, маю після роботи трохи вільного часу, то на годину-півтори йду в зал і працюю над певними технічними елементами, допрацьовую силову базу", – додав спортсмен.

У звичному житті Максим Грицюк – інспектор тренінгового центру ГУНП в Рівненській області. Каже, що робота і спорт в його житті взаємопов’язані:

"Я викладаю працівникам поліції тактику самозахисту, тактичні дії. Для цього потрібно мати хорошу фізичну форму. Також потрібно добре знати свій напрям роботи і вміти його пояснити. Ділюся з колегами інформацією щодо фізичного розвитку. До речі, нещодавно один наш колега дуже зацікавився армреслінгом, то зараз я йому допомагаю тренуватися".

На думку поліцейського, армреслінг у Рівному, та й загалом по Україні, досить розвинений.

"У нас на Рівненщині є багато відомих хлопців, які були призерами і чемпіонами України, призерами Європи, чемпіонами світу. У нас також хороший тренер з цього виду спорту Олександр Комаревич, який на базі університету водного господарства [НУВГП — ред.] тренує діток і дорослих".

Зараз спортсмен почав готуватися до чемпіонату Європи. Це вперше він братиме участь у змаганнях такого рівня і вже проаналізував більшість своїх суперників:

"Зараз більше працюю на спеціалізацію, на окремі технічні елементи, пальці, передпліччя… Хочу показати хороший рівень на цьому чемпіонаті. Уже звернув увагу на суперника зі збірної Болгарії. Думаю, він мені буде найбільш незручний в деяких позиціях".

Як повідомила Федерація армреслінгу України, цього року чемпіонат Європи відбудеться з 2 по 12 травня у Словаччині, в місті Братислава. Поєдинки кожної вагової категорії транслюватимуть наживо.

Суспільне Рівне у Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок