Повернути державі: суд ухвалив рішення щодо городища Х-ХІ століть на Рівненщині

Повернути державі: суд ухвалив рішення щодо городища Х-ХІ століть на Рівненщині

Городище в урочищі Замок біля села Кунин
Городище в урочищі Замок біля села Кунин. Скрин: Youtube Оствиця

Суд зобов'язав повернути давньоруське городище на Рівненщині у власність держави. Йдеться про пам'ятку археології місцевого значення Х-ХІ століть, розташовану в урочищі Замок Здовбицької громади.

Про це 5 березня повідомила речниця обласної прокуратури Оксана Жужельська:

Йдеться про городище, яке знаходиться в урочищі Замок на околиці села Кунин. Цю земельну ділянку у 2007 році Уїздецька сільська рада своїм рішення передала у приватну власність для сільськогосподарських потреб.

"Як об’єкт історії та культури вона перебуває під особливою охороною, а землі під нею можуть бути винятково у власності держави. Свого часу на території городища археологами зібрано уламки гончарного посуду Х-ХI ст. та ХVII – ХVIII ст", — наголосила Оксана Жужельська.

У липні 2022 року Здолбунівська окружна прокуратура подала до суду на Здовбицьку сільську радуСело Уїздці входить до складу Здовбицької громади., щоб повернути цю земельну ділянку у власність державі.

"Прокуратурою встановлено, що рішенням сільської ради незаконно передано у приватну власність фізичній особі земельну ділянку, на якій розташована пам’ятка археології місцевого значення. Як об’єкт історії та культури вона перебуває під особливою охороною, а землі під нею можуть бути винятково у власності держави".

Здолбунівський райсуд задовольнив позовні вимоги Здолбунівської окружної прокуратури та зобов’язав повернути державі земельну ділянку історико-культурного призначення вартістю 3,2 млн грн.

За відповідачем суд залишив право на апеляцію.

Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок