У поліції Рівненщини фіксують приріст кількості звернень, пов'язаних із шахрайством. У 2024 році таких зареєстрували понад 170.
Про це в етері Українського радіо Рівне повідомив інспектор відділу кіберполіції в Рівненській області Віталій Марчак. Також розповів про найпоширеніші схеми інтернет-шахрайств та як не стати жертвою аферистів.
За даними Віталія Марчака, у 2024 році відкрили 172 кримінальні провадження за фактом шахрайства, по 163 із них оголосили підозру, а по п’яти — тривають досудові розслідування.
“Найчастіше шахраї представляються працівниками банку, виманюють у людей реквізити карток і викрадають гроші. Також поширеними є махінації з інтернет-торгівлею та злам акаунтів громадян в соцмережах та месенджерах”, – зазначив Віталій Марчак.
Як не стати жертвою шахраїв – поради інспектора кіберполіції:
- не передавайте фото банківської картки через соцмережі, номер карткового рахунку, 16 цифр, варто надсилати лише прописом;
- під час купівлі-продажу товарів через інтернет не можна переходити за додатковими посиланнями, оплату варто проводити тільки з платформи, яка є на сайті;
- необхідно прив’язати свій номер телефону до паспорта, аби шахраї не змогли відокремити його від карткового рахунку;
- візуально оцініть якість сайту, де збираєтесь купувати чи продавати товару — фішингові сторінки мають помилки у доменному імені: зайва крапка, риска, буква та інше;
- працівники банку ніколи не запитують інформацію про термін дії карткового рахунку та cvv код. Не просять встановити додаткові мобільні застосунки, а також не запитують паролі чи коди підтвердження з смс.
Суспільне Рівне у Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook
Читати ще