"Попри все — я намагаюсь усміхатися": історія бійця Олександра Булави, який проходить реабілітацію на Рівненщині

"Попри все — я намагаюсь усміхатися": історія бійця Олександра Булави, який проходить реабілітацію на Рівненщині

Олександр Булава — боєць 95-ї окремої десантно-штурмової бригади, штурмовик з Дніпропетровщини. До повномасштабної війни влаштовував вечірки та будував будинки. Після — воював у лавах Збройних сил України на всіх напрямках фронту. Восени 2023 року чоловік отримав поранення, внаслідок якого нині пересувається у кріслі колісному та проходить реабілітацію на Рівненщині.

Про те, як змінилося життя бійця до війни та після — дізналося Суспільне.

29-річний Олександр родом з Павлограда, що на Дніпропетровщині:

"Я займався будівництвом у промисловому обсязі — другорядних приміщень, новобудов, будинків. Близько пів мільйона квадратних метрів готової роботи зроблено. До того, як потрапити на будівництво, я займався музикою, був діджеєм. Ми робили тусовки, відпочивали, веселились, збирали людей в місті, круту музику слухали. Я б дуже хотів повернути той час, коли ми всі збиралися, це давало круті відчуття".

"Для мене усе вже позаду": історія бійця Олександра Булави, який проходить реабілітацію на Рівненщині
Олександр Булава проходить каністерапію в госпіталі. Фото: Суспільне Рівне

За його словами, після початку повномасштабного вторгнення РФ вся робота зупинилася:

"Оскільки я з Павлограда, там до бойових дій було близько 200 кілометрів. Мене спочатку не брали [до ЗСУ, — ред.], а потім все ж вирішили, що я там потрібен. Дали мені повістку і відправили на навчання у Британію. Там я проходив бойовий курс з піхоти, мінування та іншого. Це був найкращий місяць в моєму житті. З 07:00 і до 19:00 вечора ми бігали, стрибали, стріляли, навчалися, слухали — все, аби максимально поглинути знання".

"Для мене усе вже позаду": історія бійця Олександра Булави, який проходить реабілітацію на Рівненщині
Фото: Суспільне Рівне

Олександр Булава повідомив, що має нагороду "Золотий Хрест" та відзнаку "За звитягу".

Психологиня Олександра Булави Софія Гладюк розповіла:

"Налаштування у нього прекрасне. Каже, що відновиться на всі 100%. Ми, як психологи, в такій ситуації маємо допомогти людині зрозуміти, що відбувається, не уникати того, що зміни є і в особистості, і в психологічному стані. А спробувати подивитися на реальність, якою жорстокою вона б не була, спробувати від чогось відштовхнутися, щоб далі реабілітуватися, відновлюватися".

Олександр додав:

"Попри все, що довелось пройти в цьому житті, я намагаюсь уміхатися, для мене усе вже позаду. Наші хлопці роблять фантастичні речі. Вони тримаються, а це дуже важко, багато коштує, багато життів. Та все ж — ми робимо свою справу".

Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube |

На початок