Протези для військових та цивільних: як їх виготовляють на Рівненщині

Протези для військових та цивільних: як їх виготовляють на Рівненщині

На Рівненщині виготовляють протези для військових та цивільних. Роблять це на базі регіонального відділення одного із всеукраїнських центрів протезування. Для військових та цивільних протезування — безплатне, а для бійців, що повертаються з фронту, підприємство пропонує біонічні вироби.

Про це Суспільному розповів регіональний представник підприємства Сергій Стогній.

Протезист Георгій Панько зняв мірки ноги військовослужбовця Ігоря Яценка, щоб виготовити для нього протез. Морпіх втратив частину кінцівки у вересні 2023 року під час бою поблизу Вугледару на Донеччині. Протез для військового мають виготовити за тиждень.

"FPV-дроном був вражений мій розрахунокГрупа військовослужбовців, які безпосередньо обслуговують артилерійську систему, кулемет і інші види зброї і техніки.. Мені дісталося найменше з-поміж усіх. Це дуже страшна зброя. Вимоги я поставив, щоб далі зміг продовжувати військову справу", — зазначив Ігор Яценко.

Протези для військових: як їх виготовляють на Рівненщині
Ігор Яценко. Фото: Суспільне Рівне

Протез для Ігоря виготовляють фахівці з всеукраїнського центру протезування, одне з відділень якого — на Рівненщині, розповів представник підприємства Сергій Стогній:

"Ми виробляємо протези верхніх та нижніх кінцівок. Для замірів ми або приїжджаємо додому, бо в штаті маємо службовий автомобіль, або запрошуємо людину сюди. У штаті працюють чотири техніки-ортопеди. Це люди з медичною освітою, які пройшли відповідну сертифікацію".

Протези для військових: як їх виготовляють на Рівненщині
Фото: Суспільне Рівне

Щоб виготовити протез, необхідно зробити гіпсовий макет.

"Знімається гіпсовий зліпок, потім він заповнюється гіпсом і виймається після обробки. Надалі ламінується акриловою смолою", — розповів Георгій Панько.

Протези для військових: як їх виготовляють на Рівненщині
Георгій Панько. Фото: Суспільне Рівне

Виготовлення одного протезу триває орієнтовно п'ять днів, зазначив протезист і додав, що в день він опрацьовує декілька гіпсових форм:

"Маленькі кінцівки виготовляються швидко — передпліччя, плече. Якщо ще великі й об'ємні стегна із розміром 68 см, то потрібно день працювати над ними".

Протези для військових: як їх виготовляють на Рівненщині
Скрин з відео Сергія Стогнія

Протези для військовослужбовців та цивільних, які оформили інвалідність, виготовляють за державні гроші, зауважив Сергій Стогній. При цьому додав, що для учасників бойових дій цю суму потроюють:

"Для них ми ставимо біонічні протези, в яких пальці рухаються. Вони найбільш функціональні. Комплектація у нас зі всього світу — це Америка, Німеччина, Тайвань, Італія, Англія. Багато випадків, що люди, після освоєння наших протезів, телефонують, дякують і життя у них по іншому йде. Це приємно. Бо головне — щоб люди якнайшвидше повернулись до нормального способу життя", — додав представник протезного підприємства.

Суспільне Рівне у Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок