Вирубка дерев для будівництва автобусної стоянки: що кажуть рівняни та влада

Вирубка дерев для будівництва автобусної стоянки: що кажуть рівняни та влада

Частина жителів Рівного ввечері 27 лютого вийшли на протест через ймовірне будівництво автобусної стоянки у сквері поблизу комунального підприємства Рівнеелектроавтотрансу.

29 лютого на сесії Рівнеради депутати мають розглянути питання щодо передачі зеленої ділянки підприємству. Для подальшого облаштування автостоянки у сквері хочуть зрізати орієнтовно 20 дерев.

Суспільне поспілкувалось з протестувальниками та звернулось у профільне управління.

Рівнянка Оксана Шалаєва поділилася:

"Вирубка дерев — неприпустима. У нас недалечко автовокзал, насичена траса. У нас тут і так загазованість дуже висока. Дерева захищають все-таки і від легеневих захворювань, і від астми".

Дерева біля Рівнеавтоелектротрансу
Фото: Суспільне Рівне

78-річний рівнянин Микола Кирильчук живе через дорогу від підприємства, де планується будівництво стоянки:

"Тут ходять діти, колись були лавочки, ми тут відпочивали, ходили, фонтанчик працював. А зараз нема нічого. Вони хочуть поставити автобуси. Мало нам кіптяви з міста чи ШЕУ, що там смолу кожний день коптять, що кватирку не можна відкрити".

Акцію організували представники місцевої громадської організації "Екоклуб". Природозахисниця Ольга Лящук розповіла, що вони пропонують депутатам відкликати проєкт рішення і проаналізувати генеральний план Рівного, щоб знайти альтернативне місце для комунального транспорту:

"Це рішення вже висували на сесію міської ради, в попередньому рішенні планувалося 70 сотих землі. Зараз виносять на розгляд сесії міської ради для виділення 40 сотих землі. Однак на цій землі все одно ростуть дерева. Ми вважаємо, що не можна знищувати зелені зони".

Вирубка дерев для будівництва автобусної стоянки: що кажуть рівняни та влада
Фото: Суспільне Рівне

Автобуси, заважають виїзду тролейбусів, повідомив головний інженер Рівнеелектроавтотрансу Олександр Литвинюк. Він додав, що дерева тут висаджували працівники підприємства:

"Закупили 20 автобусів, які десь необхідно розмістити. Оскільки тролейбусне управління не може існувати разом із автобусним, то їх десь потрібно поставити. Кожен день о 6:00 відбувається виїзд тролейбусів і в цей же час можна буде зробити виїзд автобусів".

Начальник Департаменту інфраструктури та благоустрою Рівного Руслан Гудима у телефонній розмові Суспільному повідомив, що облаштовувати альтернативне місце для стоянки нині не вигідно.

За його словами, загальну вартість робіт та терміни будівництва мають затвердити після того, як депутати підтримують проєкт на сесії відбудеться 29 лютого:

"Як тільки сесія нам погодить, ми одразу розпочнемо роботи з облаштування стоянки для даних автобусів. Дані автобуси будуть розміщені біля аварійного виїзду з Рівнеавтоелектротрансу".

Вирубка дерев для будівництва автобусної стоянки: що кажуть рівняни та влада
Фото: Суспільне Рівне

Під час заходу природозахисники збирали підписи місцевих жителів, які не підтримують вирізку дерев.

"Була проігнорована петиція рівнян про те, що не потрібно було закупляти ці маршрутки. Тепер уже ігнорують повністю думку людей про те, щоби зберегти дерева", — додала рівнянка Оксана Шалаєва.

Підписалися в протоколі із проханням зберегти дерева — 280 людей. Документ представники Екоклубу планують передати депутатам на сесії міськради.

Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок