Уже весна: синоптики розповіли, коли на Рівненщині відбулася метеорологічна зміна сезонів

Уже весна: синоптики розповіли, коли на Рівненщині відбулася метеорологічна зміна сезонів

Ексклюзивно
Погода весна береза
. Фото: Суспільне Рівне\Дмитро Сидор

Метеорологічна весна на Рівненщину прийшла на дев'ять днів раніше календарної. Це сталося 20 лютого. Останній місяць зими 2023-2024 був теплим, майже без снігу і в один день побив температурний рекорд.

Про це Суспільному 27 лютого розповіла начальниця авіаметеостанції Рівне Катерина Лешундак.

З її слів, метеорологічна весна — це коли середньодобова температура повітря кілька днів поспіль перевищує 0º. Згідно з метеоспостереженнями, це сталося 20 лютого.

"Відбувся стійкий перехід середньодобової температури через 0º, він має бути не менше трьох-п'яти днів. Середньодобова температура вже якраз вище 0º і становить близько 4-6º тепла в ці дні, навіть очікується 7-8º тепла. При тому, що норма середньодобової температури в лютому становить 2,4º морозу. Зараз вона більша на 4-6º і це є досить високі зараз показники. Один день, 11 лютого, в нас був перевищений температурний рекорд. Було 8,4º тепла, а перед тим було 8,1º тепла у 1958 році".

Лютий 2024 року Катерина Лешундак назвала досить теплим і майже без снігу. Опадів випало в 1,5 більше норми і переважно у вигляді дощу.

"Щодо опадів, то норма для лютого становить 31 мм, а фактично вже випало в 1,5 раза більше. І це було переважно все у вигляді дощу. Кінець лютого очікуємо досить теплим, без опадів. Температура нічна — 0-5º тепла, денна — 10-15º, а 29 лютого навіть 12-17º тепла. Початок березня вже буде трошки прохолоднішим. Почне з Півночі надходити холодне повітря арктичного походження, дещо знизяться температурні показники", — зазначила начальниця авіаметеостанції Рівне.

Уже весна: синоптики розповіли, коли на Рівненщині відбулася метеорологічна зміна сезонів
Фото: Суспільне Рівне\Дмитро Сидор

За її даними, у перші дні березня температура вночі — від 0º до 3º морозу, вдень — 4-9º тепла:

"І в окремі дні очікуються невеликі опади, це будуть переважно дощі, вночі можуть бути навіть з мокрим снігом. Думаю, ще будуть окремі дні з похолоданням, але вже зима до нас не повинна повернутися".

Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок