У Дубні на Рівненщині облаштовують Алею пам’яті загиблих героїв громади

У Дубні на Рівненщині облаштовують Алею пам’яті загиблих героїв громади

Ексклюзивно
Проєкт Алеї пам'яті загиблих героїв громади в Дубні
Проєкт Алеї пам’яті загиблих героїв громади в Дубні. Фото: Суспільне Рівне

На центральній вулиці Дубна, що на Рівненщині, почали облаштовувати Алею пам’яті загиблих героїв громади. Вже змонтували інформаційне табло та вимостили бруківку. За два місяці планують встановити скляні стели на кам’яному підніжжі та офіційно відкрити.

Про це розповів Суспільному міський голова Дубна Василь Антонюк, а також показав проєкт алеї пам’яті:

"Коли в Дубні почали масово привозити героїв, які загинули, я зрозумів, що треба придумати альтернативу портретам, які стоять на центральній площі. Місцевий військовий показав мені фотографію з одного з міст на сході України. Там гарно і по-сучасному облаштована композиція в пам’ять про військових. Мені сподобався цей задум. Я вирішив подібне зробити в Дубні. З проєктуванням допомогла дубенчанка Мар’яна Лисюк", — зазначив Василь Антонюк.

У місті на Рівненщині облаштовують Алею пам’яті військовим, які загинули
Фото: Суспільне Рівне

Алея пам’яті розташована між Дубенським замком та міською радою. Її планують облаштувати та офіційно відкрити до Великодня, який у 2024 році припадає на 5 травня. Наразі вимостили бруківку та встановили електронну панель, на якій відображатимуться портрети та інформація про загиблих військових з Дубна і району.

"Я попередньо зустрічався з сім’ями загиблих військовослужбовців і узгоджував з ними ідею облаштування такого скверика. Всім їм сподобався такий проєкт. Всі розуміють, що портрети вигорають, вицвітають, постійно падають, їх періодично треба оновлювати або змінювати. На все це потрібні кошти. Тому, думаю, більш правильно, якщо увіковічнити пам’ять героїв на стелах", — додав Василь Антонюк.

У місті на Рівненщині облаштовують Алею пам’яті військовим, які загинули
Фото надав Василь Антонюк

Із міського бюджету на електронну панель, її встановлення і підключення виділили 315 тисяч гривень. Ще майже 167 тисяч — на облаштування скверу, зокрема розібрали старе покриття, вимостили нову бруківку і встановили поребрики. З міського бюджету також планують оплатити укладання бетону під гранітні плити. Все інше, за словами мера, профінансують спонсори.

У сквері планують змонтувати освітлення і відеонагляд.

У місті на Рівненщині облаштовують Алею пам’яті військовим, які загинули
Проєкт Алеї пам’яті загиблих героїв громади в Дубні. Фото: Суспільне Рівне

Як розповів заступник міського голови Михайло Метелюк, на скляних стелах розмістять фотографії загиблих військових із Дубна:

"Загалом буде вісім гранітних плит, на яких стоятимуть скляні стели з фотографіями героїв та дві патріотичні картини. Ці об’єкти будуть висотою 1,9 м. Стели розраховані на 64 портрети. Наразі у місті 51 загиблий. Якщо з часом, не дай Боже, будуть додаватися нові, то ми доставлятимемо ще скляні інсталяції".

Михайло Метелюк також повідомив, що пропонував до кожної світлини на стелі додати QR-код, через який можна дізнатися інформацію про кожного героя. Але цю ідею поки що обговорюють.

Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок