У Рівному обрали двох лавреатів премії імені Уласа Самчука

У Рівному обрали двох лавреатів премії імені Уласа Самчука

Лавреатами цьогорічної премії імені Уласа Самчука стали поет, військовий, який загинув на фронті, Максим Кривцов та письменниця, журналістка Людмила Марчук. Міською відзнакою за вагомий внесок у розвиток літератури нагороджують з 2012 року у день народження Уласа Самчука.

Про це Суспільному розповіла очільниця управління культури і туризму Рівного Наталія Лозовська.

Максим Кривцов

Літературну премію Максиму Кривцову присудили за збірку поезій "Вірші з бійниці". Раніше її визнали однією з найкращих українських книжок 2023 року за версією ПЕН — української громадської організації, створеної з метою розвитку літератури. Автор збірки — рівненський поет, військовослужбовець Максим Кривцов. Він загинув, внаслідок артилерійського обстрілу 7 січня на Харківщині.

"Ці вірші наче перейняті запахом, почуттями. Ніби ти читаєш і відчуваєш все, що він хотів сказати. Він хотів, щоб ця збірка, всі його роботи, показували людям, що Росія веде нещадну війну проти України. Він мріяв, щоб ми читали його вірші", — зазначила сестра загиблого воїна та поета Олена Крупко.

У Рівному обрали двох лавреатів премії імені Уласа Самчука
Максим Кривцов. Фото: Суспільне Рівне

До 24 лютого у мистецькому цоколі залу камерної та органної музики Рівного діє виставка "Далі: Я поверну собі своє життя". Вона складається з фоторобіт Максима Кривцова, які можна придбати. Гроші з продажу організатори передадуть на збереження пам'яті про військового.

Людмила Марчук

Премію імені Уласа Самчука Людмилі Марчук вручили за роман про Українську повстанську армію "Я звідси не поїду".

"Дуже багато історій тих людей, які пережили табори. Вони правдиві. Коли працювала у журналістиці, я збирала ці історії. Мені їх люди поприносили. Не вигадано нічого",— розповіла Людмила Марчук.

У Рівному обрали двох лавреатів премії імені Уласа Самчука
Фото: Суспільне Рівне

18 лютого відбулася презентація книги "Теодозія Бриж. Скульптор і скульптура в рамках доби", авторкою якої є Людмила Марчук.

Суспільне Рівне у Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок