"Далі: Я поверну собі своє життя": у Рівному відкриють виставку пам'яті поета й військового Максима Кривцова

"Далі: Я поверну собі своє життя": у Рівному відкриють виставку пам'яті поета й військового Максима Кривцова

Військовий, поет, Максим Кривцов
Фото: Facebook Максим Кривцов

У Рівному 10 лютого відбудеться відкриття фотовиставки "Далі: Я поверну собі своє життя". Захід присвячений пам'яті поета та військового, рівнянина Максима Кривцова, який загинув на фронті. Також буде діяти аукціон, на якому охочі зможуть придбати роботи митця. Отримані кошти організатори передадуть у фонд імені Максима Кривцова, який наразі перебуває на етапі заснування.

Про це Суспільному розповіла представниця ГО "Яскраво", співорганізаторка заходу Ірина Дідик.

"Далі: Я поверну собі своє життя"

У суботу, 10 лютого, о 16:30 в мистецькому цоколі залу камерної та органної музики відбудеться відкриття виставки в пам'ять про Максима Кривцова, яка триватиме до 24 лютого. Вона складатиметься з 24 фоторобіт загиблого захисника та буде доповнена його поезіями. Вперше такий захід організували в Києві. Його кураторкою стала Дар’я Криж, дизайном і версткою займався Йосип Гусак.

Виставка М.Кривцов
Фото: Facebook Максим Кривцов

Ірина Дідик зазначила:

"Я побачила, що така виставка буде відбуватися в Києві. На жаль, я не змогла на неї потрапити. Мої друзі, які живуть в Києві, також не змогли потрапити, бо там були великі черги. Я подумала, що буде дуже класно зробити таку виставку в Рівному, оскільки це батьківщина Максима. І в нас є така проблема як не дуже велика творча активність в місті й дуже б хотілося, щоб війна і мистецтво були пов'язані один з одним. Щоб не забували, що війна досі триває, що є люди, які нас захищають і що культура — це також невіддільна частина війни".

Виставка М.Кривцов
Фото: Facebook Максим Кривцов

Співорганізаторка заходу зауважила, що на відкритті виставки діятиме аукціон:

"Ми будемо продавати п'ять робіт. Всі вилучені кошти передамо на збереження пам'яті про захисника. Зараз мама Максима оформлює документи для створення офіційного фонду імені Максима Кривцова і ми, після створення, перерахуємо гроші в його фонд. Всі роботи, які будуть виставлятися в мистецькому цоколі, за бажанням, можна придбати. Ще будуть листівки з ілюстраціями українських художників і художниць, всі кошти, вилучені з продажу цих листівок, також в майбутньому будуть перераховані.".

Відкриття виставки в Києві

Першу виставку провели у столичному культурному просторі Squat 17b. Офіційне відкриття присвячене до Дня його народження. 22 січня Максиму мало б виповнитися 34 роки. Захід планували ще за життя захисника. Організатори встигли з ним обговорити концепцію заходу.

"Виставку готували ще у грудні. Макс написав про те, що він хотів би показати свої фотографії у різних закладах. І я буквально тегнула команду Squat під дописом Максима і дуже рада, що команда встигла з ним поспілкуватися, обговорити концепцію і як би він бачив цю виставку. Максим встиг передати відскановані фотографії, які він робив на плівку. І ми підготували, на жаль, вже без нього, фото, які він зробив у різний період часу... але в основному — з війни", — розповіла Суспільному співорганізаторка виставки Марія Кравченко.

На заході друзі та близькі поета читали твори зі збірки "Вірші з бійниці". ЇЇ визнали однією з найкращих українських книжок 2023 року за версією ПЕН — української громадської організації, створеної з метою розвитку літератури.

Виставка М.Кривцов
Фото із виставки у Києві. Фото: Влада Колодій/Суспільне

Хто такий Максим Кривцов

Максим Кривцов брав участь у Революції Гідності, у 2014 році пішов добровольцем у 5 батальйон "Правого сектора". Згодом служив старшим кулеметником у бригаді швидкого реагування Нацгвардії. Затим він демобілізувався й допомагав іншим ветеранам. Після повномасштабного вторгнення "Далі" знову вступив до лав ЗСУ.

Чоловік загинув 7 січня внаслідок артилерійського обстрілу на Харківщині. Прощалися з Максимом Кривцовим 11 січня у Києві, а наступного дня — у Рівному.

Поховали воїна на Алеї Героїв кладовища Нове у Рівному.

Суспільне Рівне у Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок