Найулюбленіший предмет – історія: як двоє учнів із Сарн на Рівненщині здобули по п'ять перемог на олімпіадах

Найулюбленіший предмет – історія: як двоє учнів із Сарн на Рівненщині здобули по п'ять перемог на олімпіадах

Ексклюзивно
Переможці п'яти олімпіад у Сарненському районі
. Колаж Суспільне Рівне

Ольга Юсковець та Орест Токов — учні Сарненського ліцею №2 на Рівненщині. Вони здобули по п’ять перемог на предметних олімпіадах районного рівня у 2024 році.

Суспільному школярі розповіли про улюблений предмет, ким себе бачать у майбутньому, чому не люблять дистанційку та що найбільше мотивує до навчання.

Домашні завдання та відпочинок

Орест Токов навчається у восьмому класі, Ольга Юсковець — у дев’ятому. Обоє перемогли в II етапі всеукраїнських олімпіад з хімії, історії, англійської мови. Крім того, Орест посів перше місце з української мови та літератури, Ольга — з фізики та математики. Дівчина також була призеркою олімпіади на обласному рівні в 2023 році.

Учні зазначили, що попри різні предмети готуються до уроків та олімпіад однаково й часто можуть виконати домашні завдання заздалегідь.

“Відверто скажу, що вчителі задають багато додому. Тож вчитися доводиться постійно. Я дві-три години роблю уроки, потім у мене перерва на годинку, а тоді — знову за уроки. Інколи, коли розумію, що на тижні буде завал — намагаюсь за вихідні виконати домашку не лише на понеділок, а й на вівторок, середу. Так само готуюсь до контрольних. тестування, самостійних, олімпіад — заздалегідь. Це дуже допомагає”, — розповів Орест Токов.

“У майбутньому доведеться працювати розумом”: як учні на Рівненщини готуються до олімпіад і перемагають
Фото: Суспільне Рівне

Ольга Юсковець зазначила, що всі шкільні завдання намагається виконувати вчасно:

“Ніколи не затягую з уроками і вільний час в мене залежить саме від того, який обсяг домашки в мене за планом”.

Ольга Юсковець
Фото: Суспільне Рівне

Саме організований графік й баланс між наукою і відпочинком вчителі називають запорукою успішності їхніх учнів. Так вважає і восьмикласник Орест. При цьому він додає:

“Пов’язую свою успішність і з генетикою. Дякую мамі й тату, що вони такі розумні люди, від них — розумний і я”.

Що подобається/не подобається в навчанні

Оресту не подобається, коли інші учні відволікають вчителя на уроці під час дистанційного навчання.

“Розумію, що дистанційка — це вимушена міра, але все ж очне навчання — набагато продуктивніше. У класі краще розумієш предмет, краще відбувається комунікація та й списати важче”, — пояснив Орест Токов.

Найулюбленіший предмет ліцеїстів — історія. Тому часто читають підручник на декілька тем вперед:

“От все, що історією пов'язане — все подобається. Неймовірний предмет. Треба знати своє минуле, щоб знати своїх ворогів”.

Найважчим предметом учні вважають математику. При тому, що мають високі оцінки з дисципліни.

“Мені математика дається легко, але я погоджуюсь з Орестом, що загалом, це одна з найскладніших дисциплін взагалі”, - поділилась Ольга Юсковець.

Плани на майбутнє

Ольга Юсковець наразі не вирішила із майбутньою спеціальністю та університетом. Вона зазначила, що планує продовжити навчання в ліцеї після дев'ятого класу й має досить часу на роздуми:

"Я також дуже люблю англійську мову. Її вивчення, це майже як хобі. Тому, можливо, оберу спеціальність, пов’язану з іноземними мовами, ще не знаю”.

Натомість Орест Токов впевнено зазначив, що обере гуманітарну спеціальність:

“Це поки лише думки. Можливо, стану юристом, або щось схоже. Час покаже. Але вже є розуміння — у майбутньому доведеться працюватиму розумом”.

Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок