У громаді на Рівненщині запустили опитування про проблеми, які заважають розвитку. Як долучитись

У громаді на Рівненщині запустили опитування про проблеми, які заважають розвитку. Як долучитись

Опитування у Сарнах
. Фото: Суспільне Рівне

У Сарненській громаді на Рівненщині створили опитувальник для розробки стратегії розвитку до 2027 року. Заповнити окремі анкети пропонують жителям та представникам бізнесу.

Жителі різних населених пунктів Сарненської громади можуть оцінити рівень виконання послуг в комунальній, безпековій, екологічній, соціальній, освітній сферах. Також люди можуть вибрати, які, на їхню думку, проблеми створюють перешкоди для розвитку та потребують нагального вирішення.

Окрему анкету розробили й для представників бізнесу в громаді, у якій можна оцінити діяльність органів місцевого самоврядування, рівень комфорту ведення бізнесу та інше.

Як повідомив Суспільному начальник відділу інвестиційного розвитку Сарненської міськради Ігор Мякішев, суть опитування — визначити основні проблеми громади й удосконалити стратегію розвитку на 2027 рік. Посадовець додав, що подібний механізм розробки стратегії практикувався й раніше, однак він не мав популярності серед жителів:

“За інформацію експерта, який займатиметься аналізом опитування, для правильної статистичної вибірки потрібно 386 заповнених анкет. Наразі вже є близько 700. Тобто люди долучаються й це добре. Бо якщо взяти минулі роки, то там відсоток залученості був на рівні 0,001% ”.

Попередньо пройти опитування жителі громади зможуть до 2 лютого 2023 року. Крім того, охочі можуть долучитися до робочої групи, яка й розроблятиме стратегію розвитку.

На думку Ігоря Мякішева, вже можна спрогнозувати, що більшість відповідей на проблемні питання стосуватимуться комунальної сфери і важливо прослідкувати причини:

“З досвіду інших громад є ймовірність, що молодь на одне із питань в анкеті може переважно обрати варіант: «Я планую переїхати звідси при першій відповідній можливості». Однак питання сформовані таким чином, що можна визначити причину цього. Що нам і важливо”.

Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок