Аліменти — не зменшили: Рівненський апеляційний суд виправив помилку першої інстанції

Аліменти — не зменшили: Рівненський апеляційний суд виправив помилку першої інстанції

Аліменти
.

Рівненський апеляційний суд скасував рішення суду першої інстанції, який зменшив чоловікові суму боргу по виплаті аліментів на утримання трьох дітей. Батько мотивував позов тим, що борг виник, зокрема, через його хворобу та інші обставини.

Обставини справи пояснила пресслужба Рівненського апеляційного суду.

Як ідеться в інформації, у вересні 2023 року суд першої інстанції частково задовольнив позов батька трьох дітей про зменшення заборгованості зі сплати аліментів. Відповідачка, колишня дружина, оскаржила це рішення.

Апеляційний суд з'ясував, що у сторін за час шлюбу народилося троє дітей. Після розлучення аліменти чоловік сплачував або частково, або не сплачував взагалі, відтак з'явився борг.

У позові про зменшення суми боргу колишній чоловік пояснив, що двічі за цей період перебував на стаціонарному лікуванні, а також створив нову сім'ю, де народився син. Він назвав це причинами виникнення заборгованості.

В апеляційному суді уточнили, що норма ч. 2 ст. 197 Сімейного кодексу України вказує, що за позовом платника аліментів суд може повністю або частково звільнити його від сплати заборгованості, якщо вона виникла у зв’язку з його тяжкою хворобою або іншою обставиною, що має істотне значення. І на такі обставини зважав місцевий суд.

Водночас із цим не погодилась апеляційна інстанція. Там пояснили, що у матеріалах справи "відсутні будь-які докази, за який саме період позивач із залежних від нього причини допустив заборгованість".

"Навпаки, у період несплати аліментів відсутні докази хвороби позивача, а народження сина відбулося вже після виникнення значної заборгованості. Не підтвердив позивач і факту надання матеріальної допомоги відповідачці та їх дітям, про що він зазначав у позові", — повідомила пресслужба суду.

Задовольняючи позов колишньої дружини, Рівненський апеляційний суд додав до мотивації й іншу підставу:

"Суд першої інстанції при прийнятті рішення врахував період непрацездатності позивача, який не збігається із періодом заборгованості, і яка, до речі, з моменту подання позову і до ухвалення оскаржуваного рішення, збільшилась без будь-яких причин".

Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок