У Рівному 14 грудня вшанували пам'ять про ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС. Рівняни поклали квіти до нещодавно відреставрованого постаменту Жертвам Чорнобильської катастрофи.
78-річний Сергій Радіонов розказав Суспільному, як вперше потрапив у зону відчуження. Впродовж 77 днів він брав участь у ліквідації аварії на Чорнобильській атомній електростанції. Після цього лікувався в інституті радіаційної медицини та отримав другу групу з інвалідності:
"В 30-кілометровій зоні наш трест будував дороги, які йшли від Київського водосховища до Чорнобильської атомної електростанції. По них везли вантажі для закидання в жерло реактора. По призову нашого тресту я дав згоду і поїхав працювати".

У день пам'яті поклали квіти до постаменту Жертвам Чорнобильської катастрофи, реставрацію якого завершили тиждень тому.
"Сьогодні у нашому місті велика подія для кожного чорнобильця — це відновлення нашого пам'ятника, тому що це святе місце для усіх чорнобильців. Коли його доробили і прибрали огорожу, я прийшла по службових справах і так, перше, що я побачила — це квіти", — зазначила голова "Союз Чорнобиль Україна" Рівненщини Ольга Кратюк.

У 2020-му році розробили проєктно-кошторисну документацію на реставрацію монумента, а у 2021 році з міського бюджету на реконструкцію виділили майже 1,2 млн грн.
"Пам'ятник наш є об'єктом культурної спадщини, він має охоронне свідоцтво і міняти конструкцію ніхто не мав права. Тому збережена композиція, збережена ідея, збережена колірна гама", — додав голова ГО "Рівненські ветерани-чорнобильці" Микола Гайбонюк.

За інформацією Ольги Кратюк, у 1986 році на ліквідацію Чорнобильської катастрофи з Рівненщини направили майже десять тисяч людей, з них станом на 2023 рік в області живе понад три тисячі.
Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook