На Рівненщині у Вараші запроваджують електронний квиток на проїзд у громадському транспорті. Автоматичну систему оплати почали тестувати з початку листопада. Місто може стати другим в області, де діятиме е-квиток.
Міський голова Вараша Олександр Мензул розповів Суспільному, як працює автоматизована система та як це сприйняли місцеві.
З 1 листопада 2023 року у Вараші тестують автоматичну систему оплати за проїзд. Е-квиток передбачає повністю безготівковий розрахунок у громадському транспорті. У травні вперше в області запровадили електронний квиток у Костополі.
Житель Вараша Петро Вишневський каже, що підтримує запровадження електронного квитка:
"Ставлюся до цього позитивно. Дуже зручно, не треба готівку носити. У великих містах таке є вже давно — ми нічим не гірші. Я в Києві користувався безготівковим проїздом".
Придбати електронний квиток можна банківською карткою або мобільним додатком. Люди, які мають пільги на безоплатний проїзд, можуть отримати іменний електронний квиток в центрі соцзахисту.
Водій маршрутки №9 Сергій Ковальчук зазначив, що із введенням електронного квитка можуть виникнути труднощі:
"Нам ще далеко до цього — народ такий. Водій найбільше буде страждати. Сьогодні їду, кажу: «В камеру покажіть посвідчення». А він: «Чого я тобі маю показувати?». Заходять, кажуть: «Чого задні двері не відчиняєш?». Тепер будуть через передні заходити, а через задні виходити. У Рівному платять при виході, а у нас при вході не можна зловити".
За словами міського голови Вараша Олександра Мензула, за допомогою е-квитка можна:
- спростити процес оплати за проїзд;
- прослідкувати за пасажиропотоком;
- дізнатися, які пільгові категорії людей користуються громадським транспортом.
"Основна ідея — це ввести систему обліку пасажирів. Але ми пішли далі, бо є бажання не лише квиток реалізувати, а взагалі облік всіх соціальних пільг, це і харчування дітей, і в принципі монетизація всіх пільг", — розповів Олександр Мензул.
Автоматичну систему оплати проїзду у Вараші запроваджуватимуть за гроші львівської компанії "ГІС Сервіс". Їх обрали, вивчивши досвід інших міст, розповів Олександр Мензул:
"Особисто мене цікавило те, що надалі є можливість інтеграції з додатком Дія. Один з мотивів обрання переможця — що у них є напрацювання. Адже, окрім Дії, немає реєстру громад. Запроваджуючи е-квиток, ми отримуємо посередньо облік усіх пільговиків".
Директор компанії Андрій Ковалик "ГІС Сервіс" розповів, як їх система інтегрується з Дією:
"Процес має логіку верифікації особи за допомогою застосунку Дія. Логіка наступна: громада надає перелік пільговиків, або система підключається до автоматизованого реєстру осіб, в рамках свого округу. Наша організація підтягує в систему перелік, як наслідок система знає, який пільговик, яку категорію має, і як може використовувати свою пільгу в громадському транспорті.
Наступним етапом — потрібно верифікувати особу, ось тут застосунок Дія допомагає нам підтвердити особу пільговика, щоб система точно знала, що це саме наш пільговик від окремої територіальної громади. На поточному етапі є певні зміни в роботі ЄДАРП, які відкладають фінальну версію інтеграції на початок наступного року. Проте, технічно логіка інтеграції вже реалізована".
За їх даними, Вараш став четвертою тергромадою в Україні, яка підключена до системи компанії "ГІС Сервіс".
Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook