МАГАТЕ провела позапланову перевірку на Рівненській АЕС

МАГАТЕ провела позапланову перевірку на Рівненській АЕС

РАЕС
. Фото: архів Суспільне Рівне

Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) провело перевірку на Рівненській атомній електростанції. Візит мав позаплановий характер.

Про це 30 жовтня повідомили в Державній інспекції ядерного регулювання України.

Візит МАГАТЕ на РАЕС відбувся 27 жовтня.

"Було успішно проведено неоголошену інспекцію Міжнародного агентства з атомної енергії в рамках Угоди між Україною та МАГАТЕ у зв'язку з Договором про нерозповсюдження ядерної зброї", — йдеться в повідомленні на сайті Держатомрегулювання.

Там додали, що перевірку проводили інспектори агентства за участі інспектора Держатомрегулювання. Мета – перевірка відсутності незаявлених ядерних матеріалів.

"Інспекція пройшла без зауважень", — додали в державній агенції.

Що це за угода

Угода між Україною та Міжнародним агентством з атомної енергії про застосування гарантій у зв'язку з Договором про нерозповсюдження ядерної зброї ратифікована законом у 1997 році. Вона передбачає “не допустити переключення ядерної енергії з мирного застосування на ядерну зброю чи інші ядерні вибухові пристрої”.

Україна створює і використовує систему обліку і контролю всього ядерного матеріалу, який підлягає гарантіям відповідно до угоди. Агентство ж застосовує гарантії таким чином, щоб мати можливість перевіряти дані системи України з метою впевнитися, що ядерний матеріал ніяким чином не переключався з мирного використання на виробництво ядерної зброї або інших ядерних вибухових пристроїв.

Перевірка Агентства включає, зокрема, незалежні вимірювання і спостереження.

Постійна експертна група МАГАТЕ на Рівненській атомній станції розпочала місію 17 січня 2023 року. Раніше агенція анонсувала такі місії на українських АЕС, щоб допомогти запобігти ядерній аварії під час війни.

Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок