На Рівненщині пластовий курінь назвали на честь активіста і добровольця Романа Ратушного

На Рівненщині пластовий курінь назвали на честь активіста і добровольця Романа Ратушного

Пластовий курінь назвали на честь Романа Ратушного
. Фото: Twitter Романа Ратушного

У Вараші на Рівненщині пластуни назвали курінь на честь загиблого 24-річного українського активіста та військового Романа Ратушного.

Про це повідомила Суспільному зв'язкова куреня Вікторія Радчук.

Хто такий Роман Ратушний

"Чим більше росіян ми вбʼємо зараз — тим менше росіян доведеться вбивати нашим дітям", — написав Роман Ратушний у Twitter, перед тим, як вирушити на схід (нині твіт видалений соціальною мережею за порушення правил спільноти). Одразу після початку повномасштабного вторгнення хлопець вступив до лав тероборони, а потім приєднався до холодноярівців.

Роман активно долучився до захисту України ще з 2013 року, коли опинився серед студентів, яких бив "Беркут" 30 листопада. Пізніше – активно захищав Протасів Яр у Києві від забудови, отримуючи погрози від учасників конфлікту. У своїй громадській діяльності керувався одним простим "я тут живу".

У березні 2021 року під час протестів за звільнення іншого активіста – Сергія Стерненка – Ратушний отримав підозру в хуліганстві, у якості доказу – "чорний квадрат", на якому прокурори бачили Романа зі зброєю, а всі інші – просто чорне полотно з плямами світла. І тільки Верховний Суд зняв з активіста усі обвинувачення.

Роман часто згадував Київ у дописах у соцмережах — зокрема й про те, що памʼятники російським письменникам у Києві потрібно демонтувати. У Twitter він написав: "Я не можу долучитися до дерусифікації, бо нині під Ізюмом (…) Тому прошу тих, хто взявся очищати Київ від наслідків російських обстрілів, очистити моє місто і від імперської копоті".

Роман Ратушний загинув 9 червня 2022 року під Ізюмом Харківської області.

Чому обрали його ім'я для куреня

Зв'язкова куреня Вікторія Радчук розповіла, чому обрали саме його ім'я:

“Було декілька варіантів і саме юнацтво, 11-18 років, зібралися і підбирали цікаві факти – це було таке завдання. Вони обрали Романа Ратушного, тому що він сучасник, брав участь у багатьох проєктах, відстоював Протасів Яр в Києві, аби його зберегли як пам’ятку. Їм це дуже сподобалося і, додатково, те, що вони можуть подивитися його соцмережі, промоніторити, як він жив”.

Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок