ГРЗ, грип та COVID-19: що кажуть медики про ситуацію у Рівному

ГРЗ, грип та COVID-19: що кажуть медики про ситуацію у Рівному

ГРВІ, ГРЗ та ковід на Рівненщині
. Фото: Суспільне Рівне

У Рівному від початку осені медики зафіксували близько пів тисячі випадків гострих респіраторних захворювань, поодинокі захворювання на COVID-19 та поки не виявили жодного випадку грипу.

Про це 10 жовтня повідомила в. о. начальника міського управління охорони здоров’я Лариса Обуховська на засіданні виконкому. З її слів, в аптеках громади з'явилась вакцина від грипу "ДжіСі Флю".

Сімейна лікарка центру первинної медико-санітарної допомоги "Північний" Іванна Тацюк розповіла Суспільному, що пацієнтів із симптомами ГРВІ побільшало у вересні, однак їх менше, ніж торік:

"Цей вересень видався набагато теплішим. Ми стараємось навіть наперед нашим пацієнтам розповідати, відколи починається цей період вакцинації. Була проблема з вакциною, тому що її не було в наявності. Але уже приходили пацієнти, яким ми виписували рецепти, щоб вони придбали вакцину і приходили вакцинуватись у наш заклад".

Які показники захворювання на вірусні інфекції зафіксували на Рівненщині
Фото: Суспільне Рівне

Вакцину за рецептом можна придбати в аптеках Рівнефармації, зазначила виконувачка обов'язків начальника міського управління охорони здоров’я Лариса Обуховська. Ціна однієї дози — приблизно 400 гривень.

"Уже в нашу аптечну мережу надійшла вакцина. Наразі це вакцина "ДжіСі Флю", яка чотирьохвалентна і якраз передбачувана на оті штами вірусів грипу, які очікуються на цей епідсезон. Це два штами подібні до А і два штами подібні до B", — розповіла Лариса Обуховська.

Які показники захворювання на вірусні інфекції зафіксували на Рівненщині
Лариса Обуховська. Фото: Суспільне Рівне

Зараз епідемії грипу чи масової захворюваності на ГРВІ у громаді не фіксують, зазначила посадовиця і додала, що до епідсезону 2023-2024 у медзакладах Рівного готові:

"У Рівненській громаді зафіксовано близько 500 випадків гострої респіраторної вірусної інфекції й, на щастя, ще жодного випадку грипу. На сьогодні усі заклади охорони здоров'я готові до прийняття пацієнтів у разі важкого чи ускладненого перебігу захворювання грипу. У наших закладах первинної медичної допомоги окремо створені кабінети, де приймаються пацієнти з підвищеною температурою".

При симптомах застуди чи грипу сімейна лікарка Іванна Тацюк радить одразу ж звертатись до сімейного лікаря. І нагадала правила, які потрібно дотримуватись, аби мінімізувати ризик.

"Миємо руки після того, як приходимо з двору. Якщо ми знаходимось десь в людних місцях і поряд з нами є не зовсім здорова людина, має якісь ознаки ГРВІ, якщо ця людина без маски — вберігаємо себе і одягаємо маску. Плюс збалансоване та раціональне харчування, його ніхто не скасовував, тому що ми маємо отримувати достатню кількість вітамінів. Від себе додам, що варто висипатись, адже хороший сон багато у чому нам допомагає", — зазначила сімейна лікарка.

Які показники захворювання на вірусні інфекції зафіксували на Рівненщині
Іванна Тацюк. Фото: Суспільне Рівне

Рівнянка Валерія Голуб розповіла про симптоми, які відчула тиждень тому. Вона зазначила, що зараз почувається добре, тому прийшла у центр первинної медико-санітарної допомоги "Центральний", аби закрити лікарняний. Вона лікувала гостре респіраторне захворювання.

"Сиділа вдома, лікувалася, приймала пігулки від болю в горлі, сироп від кашлю і багато теплого пиття", — розповіла місцева жителька.

Вікторія додала, що разом із сім'єю до зими планує вакцинуватись проти грипу.

Які показники захворювання на вірусні інфекції зафіксували на Рівненщині
Валерія Голуб. Фото: Суспільне Рівне

За інформацією Лариси Обуховської, зараз у Рівненській громаді фіксують поодинокі випадки захворювання на COVID-19.

Суспільне Рівне у Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок