Перейти до основного змісту
Українознавчий компонент для школярів-біженців: у переліку для навчання — п'ять ліцеїв з Рівненщини

Українознавчий компонент для школярів-біженців: у переліку для навчання — п'ять ліцеїв з Рівненщини

Українознавчий компонент для школярів-біженців: у переліку для навчання — п'ять ліцеїв з Рівненщини
. Фото ілюстративне, Суспільне

П'ять ліцеїв Рівненщини — у переліку тих, що вчитимуть українських школярів-біженців українознавчого компоненту за кордоном. Загалом для цього Міністерство освіти і науки визначило 84 навчальні заклади з усіх регіонів України.

Повний список шкіл для вивчення українського компонента оприлюднили на сайті МОН. У ньому є п'ять ліцеїв із Рівненської області з електронними адресами закладів та контактами працівників, відповідальних за організацію дистанційної форми навчання:

  • Млинівський ліцей №2 Млинівської селищної ради Дубенського району, [email protected], Сергій Яковець, 097 798 69 24;
  • Великовербченський ліцей Сарненської міської ради Сарненського району, [email protected], Сергій Оласюк, 068 647 18 42;
  • Рівненський ліцей №1 Рівненської міської ради, [email protected], Людмила Грекул, 067 731 81 42;
  • Острозький ліцей №1 Острозької міської ради Рівненського району, [email protected], Ніна Штундер, 098 741 82 58;
  • Вараський ліцей №2 Вараської міської ради Сарненського району, [email protected], Яна Горегляд, 068 836 80 07.

У зазначених закладах формуватимуть групи для вивчення предметів лише українознавчого компонента, таких як українська мова, література й історія України. Ідеться про учнів, які нині вимушено перебувають за кордоном й навчаються одночасно в школі країни перебування та в Україні. Для зарахування батькам або законним представникам дитини потрібно звернутися за вказаними контактами.

За даними МОНу, на кінець 2022-2023 навчального року за кордоном перебували приблизно 500 тисяч українських дітей шкільного віку. Частина з них одночасно навчалася в школі країни перебування та Україні.

"Ми розуміємо, що за кордоном діти, як правило, зобов'язані відвідувати місцеву школу. Тож навчання ще й в українському закладі може бути складним через подвійне навантаження для дитини. Щоб уникнути цього, але зберегти українським дітям зв'язок з рідною країною, ми створили цю освітню програму, яка передбачає вивчення лише українського компонента — мови, літератури, історії та інших предметів, які не вивчають у закордонних школах", — цитують міністра освіти і науки Оксена Лісового на сайті МОНу.

Для цього в різних регіонах України будуть визначили заклади з класами дистанційного вивчення цих предметів.

Також в повідомленні зазначили, що в Україні продовжують працювати й інші форми навчання для учнів за кордоном: дистанційна, з вивченням усіх предметів, сімейна і екстернат. Батьки або законні представники дитини мають право обрати найбільш комфортний для себе варіант.

Суспільне Рівне у Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

Топ дня

Вибір редакції

На початок