Під приміщенням Рівненської облради 22 вересня 2023 року кілька десятків людей вимагали під час війни перерозподілити бюджет так, щоб якомога більше грошей йшло на підтримку військових, а не на роботи, які не мають стосунку до забезпечення обороноздатності.
За даними журналіста Суспільного, акцію влаштували за годину до того, як депутати повинні були зібратися на чергову сесію.
Учасники акції тримали в руках плакати з вимогою під час війни витрачати гроші на оборону, а не на, зокрема, вкладання бруківки чи ремонти доріг.
"Я — курсантка кафедри військової підготовки і я розумію, що через рік я опинюся на фронті. Я прекрасно бачу, як і всі люди, які тут зібралися, як влада хоче наживатися на нашому народі, будуючи нові дороги, бруківки, фасади. Це не є потреба №1 під час війни і, я вважаю, що більшу суму потрібно виділяти на армію", — розповіла Суспільному організаторка акції Олександра Коваль.
Військовослужбовець Данило Єрмоленко, який перебуває на реабілітації, до акції вирішив приєднатися після того, як побачив анонс в соцмережах. Розповів, що, вирушивши добровольцем на фронт, зручний бронежилет та інші необхідні речі був змушений купувати, зокрема, й за гроші, отримані як бойові виплати:
"Я все отримував лиш тільки через збори. Я збирав з хлопцями на машину, на дрони. Нам закидали дрони люди. Дзвонили, казали: «Друже, я знаю, ти воюєш. Ми зібрали грошей, купили дрони. Ось вам дрони. Це все ми збирали за свої гроші». Я не розумію, куди йде бюджет. Не має бути такого, коли в країні йде війна, коли гинуть наші хлопці, а люди в піджачках сидять і дерибанять ті гроші, які вони можуть відправляти на екіпірування, на аптечки, на машини, на дрони".
Підтримував вимоги учасників акції і рівненський підприємець Тарас Карлін:
"Гроші мають всі бути скеровані зараз на це [війну, — ред.]. У нас багато приміщень, у нас можуть збиратися ті ж дрони, ті ж турнікети виготовлятися. Це й створить робочі місця, бо у людей немає роботи. Ще раз підвищать тарифи, прийде оця зима, що, зможуть донатити люди на ЗСУ? Тому ми маємо спільні кошти скерувати туди, куди нам усім потрібно. Як казала Маргарет Тетчер: «У держави немає її коштів. Це кошти платників податків»".
Голова облради Андрій Карауш розповів, що бюджет на поточний рік, відповідно до постанови Кабміну, затверджували не депутати, а Рівненська обласна військова адміністрація:
"Це більше, ніж 400 мільйонів і вони були витрачені на оборонні потреби. Стосовно того, чого вони протестують. Область не будувала доріг і всього іншого, а використовувала кошти виключно на утримання і на підтримку обороноздатності. В тому числі і північних кордонів. Власних надходжень обласного бюджету десь 1, 4 мільярди. Якщо 400 мільйонів пішло, то можна визначити відсоток".
Перший заступник голови Рівненської ОДА Сергій Подолін пояснив, що кошти обласного бюджету у 2023-му році на будівництво доріг не витрачали:
"Ми розглядаємо звернення наших військових, аналізуємо і ті, які сьогодні доречні, які є пріоритетними. Це сьогодні оборона кордону, безпілотники, це речі, які потрібні бійцям на передовій. Таким чином забезпечуємо. Останнє, що було — це ми забезпечили транспорт для мобільних вогневих груп, які захищають наші критичні об'єкти від шахедів".
Учасники акції під приміщенням облради розказали, що планують збиратися також і біля інших приміщень, де ухвалюють рішення про розподіл бюджетних грошей.
Суспільне Рівне у Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook