Американські волонтери з MedGlobal проводять навчання для медиків Рівненщини

Американські волонтери з MedGlobal проводять навчання для медиків Рівненщини

Медпрацівники Рівненщини вдосконалюють свої навички надання медичної допомоги
. Фото: Суспільне Рівне

Американські волонтери благодійної організації MedGlobal проводять тренінг для фахівців екстреної медичної допомоги та обласної лікарні Рівненщини. Медпрацівники вдосконалюють свої базові навички допомоги пацієнтам у критичному стані. Після тижня теоретичних занять вони, під контролем інструкторів, практикуються на манекені.

Американці вчать медпрацівників надавати якісну серцево-легеневу реанімацію, допомагати дорослим та малим пацієнтам. Про це Суспільному розповів працівник екстреної медичної допомоги Тарас Бричка.

Американські волонтери проводять навчання для медпрацівників екстренки Рівненщини
Фото: Суспільне Рівне

Волонтер MedGlobal Девід Еліот зазначив, що вони працюють над вдосконаленням базових навичок допомоги — виконання непрямого масажу серця, штучного дихання й використання дефібрилятора.

"Перша наша мета — це познайомити українців зі стандартами надання екстреної медичної допомоги Американської серцево-судинної асоціації. Друга частина — показати співпрацю і взаємодію між різними ланками медичної служби, такими як екстрена медична допомога й відділення невідкладної допомоги", — додав він.

Американські волонтери проводять навчання для медпрацівників екстренки Рівненщини
Фото: Суспільне Рівне

Директор обласного центру екстреної меддопомоги та медицини катастроф Андрій Бортнік розповів, що для участі у тренінгах відбирали медиків з усіх структурних підрозділів екстренки:

"Кількість учасників курсів обмежена, а в нас є понад тисячу працівників виїзних бригад. Ми відібрали вмотивованих вже з відповідною базою для того, щоб вони могли професійно рости. Ці курсанти будуть ділитися знаннями зі своїми колегами безпосередньо по структурних підрозділах".

Американські волонтери проводять навчання для медпрацівників екстренки Рівненщини
Фото: Суспільне Рівне

Фельдшерка виїзної бригади Вікторія Євчук пройшла один з двох днів практичного блоку навчання.

"Все насправді досить реалістично. Ми дійсно відпрацьовували постановку кісткового доступу і випробовували, як насправді проходить та голка. Дуже корисно, це допомагає в роботі й у реальному житті. Коли ти вже спробував — ти більш впевнено себе почуваєш і, відповідно, на роботі якась критична ситуація, якийсь виклик — у тебе буде механічна пам'ять, ти згадаєш все", — зазначила Вікторія Євчук.

У тренінгу беруть участь 90 медпрацівників: 75 фахівців екстренки та 15 — обласної лікарні. Він триватиме до 14 вересня. Девід Еліот зауважив, що наприкінці медики отримають сертифікати MedGlobal та Американської кардіологічної асоціації.

Авторка: Анастасія Грунтківська

Суспільне Рівне у Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок