"З'являються пацієнти, які хочуть бустер": як в одній з поліклінік Рівного вакцинують проти COVID-19

"З'являються пацієнти, які хочуть бустер": як в одній з поліклінік Рівного вакцинують проти COVID-19

У центрі ПМСД "Центральний" вакцинують проти COVID-19
. Фото: Суспільне Рівне

У Рівному в Центрі первинної медико-санітарної допомоги "Центральний" продовжують щеплювати проти COVID-19. Попри скасування карантинних обмежень, є ті, хто бажає отримати бустерну дозу. Зі слів директора медзакладу Олега Шрама, щеплення залишаються рекомендованими, а тому у поліклініці є достатня кількість вакцин від коронавірусу різних виробників.

У ЦПМСД в холодильнику зберігаються вакцини проти COVID-19: Pfizer, CoronaVac для дорослого і Pfizer для дитини до 5 років. Медсестра кабінету щеплень Наталія Михальчук каже, що у липні людей, які хочуть отримати бустерну дозу, поменшало.

"По декілька людей у день — це саме тих, яким напевно потрібно за кордон. Але є такі, що взагалі хочуть вакцинуватись. Були такі у нас пацієнти старшого віку, які хвилювались за своє здоров’я, тож прийшли вакцинуватись уже якоюсь шостою вакцинацією від COVID-19", — додає вона.

Щеплення проти COVID-19
Медсестра кабінету щеплень Наталія Михальчук. Фото: Суспільне Рівне

Зі слів медсестри, пацієнтів цікавило також, чи потрібно вакцинуватись від коронавірусу, якщо 1 липня уряд скасував карантин.

Щеплення проти коронавірусу
Пацієнтка Ольга Оржеховська. Фото: Суспільне Рівне

Ольга Оржеховська прийшла до кабінету щеплень, аби вакцинуватись від дифтерії та правця. Від COVID-19 вона вакцинувалась раніше, і чи робитиме бустерну дозу поки не вирішила.

"Я особисто про це не хвилююсь, тому що я досить легко переносила, коли хворіла на COVID. Напевно, потрібно хвилюватися тому населенню, яке знаходиться у зоні ризику. І загалом я бачу, що люди не так часто хворіють. Тому нам потрібно про це все уже забуватись і сподіватися, що воно повністю зникне", — розповідає відвідувачка поліклініки.

Директор центру ПМСД "Центральний" Олег Шрам
Директор центру ПМСД "Центральний" Олег Шрам. Фото: Суспільне Рівне

Попри скасування карантинних обмежень, щеплення залишаються рекомендованими, каже директор центру ПМСД "Центральний" Олег Шрам.

"Те, що скасовані всі запобіжні заходи, не означає, що COVID-19 закінчився і не треба проводити профілактичні заходи. Вони і надалі в медичному закладі проводяться, бо люди є динамічні: одні виїжджають за кордон, інші приїжджають з-за кордону. І коли закінчується термін дії бустерної дози, то ми проводимо наступні щеплення. Щоденно у нас з'являються пацієнти, які хочуть, щоб їх вакцинували, записали на бустер, вони реєструвались в Дії і мають можливість для переїзду. Це, як правило, найчастіше волонтери", — додає він.

Вакцина проти коронавірусу
Фото: Суспільне Рівне

Зі слів Олега Шрама, зараз медзаклад у достатній кількості забезпечений вакцинами від COVID-19 різних виробників:

"Наразі в закладі нуль випадків коронавірусу, але де-не-де виникає COVID-19 і ми його фіксуємо. Проте вже немає масовості такої, як було. Воно вже йде як інфекційне вірусне захворювання".

Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок