"COVID-19 нікуди не зник": лікар-імунолог рекомендує робити бустерну дозу вакцини

"COVID-19 нікуди не зник": лікар-імунолог рекомендує робити бустерну дозу вакцини

"COVID-19 нікуди не зник": лікар-імунолог рекомендує робити бустерну дозу вакцини
. Фото: Суспільне Рівне

В Україні 1 липня завершилась дія карантину та режиму надзвичайної ситуації у зв’язку коронавірусною хворобою. Про це на засіданні уряду завив прем'єр-міністр Денис Шмигаль. А Всесвітня організація з охорони здоров'я ще 5 травня оголосила про закінчення пандемії COVID-19.

Про те, яка ситуація із захворюваністю на коронавірус в Україні та чи потрібно продовжувати вакцинуватись, в етері Суспільне. Спротив розповів голова Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики Федір Лапій.

З початком повномасштабного вторгнення Росії українці стали менше звертати увагу на карантинні заходи, пов'язані із пандемією COVID-19, зазначив Федір Лапій.

"Але скасування карантину — це лише певні адміністративні рішення, бо від 24 лютого 2022 року, маючи загрози ракетних ударів, артилерійських обстрілів, більшість з нас стала менше використовувати маски, звертати увагу на обмеження. Проте COVID-19 нікуди не зник і наприкінці червня 2023 року ми все ж мали за тиждень близько тисячі госпіталізованих із цією недугою", — пояснив він.

За його словами, за минулий тиждень померло 16 людей із підтвердженим діагнозом COVID-19.

"І це та кількість, яка потрапила у статистику. Це без урахування тих, хто не пройшов обстеження, хто помер від віддалених наслідків COVID-19 — як інсульту, інфаркту", — додав експерт.

Він закликав громадян зараз пройти бустерну вакцинацію, оскільки восени знову очікують підйом захворюваності на COVID-19.

Суспільне Рівне у Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок