На Рівненський аеропорт прибула техніка для обслуговування літаків типу "Боїнг" та "Airbus". Це значно більші за розмірами летючі судна, ніж могло до цього приймати летовище. Керівництво аеропорту каже: тепер вони готові приймати "велетнів", і стримувала їх у цьому саме відсутність необхідного обладнання.
Техніку не купували, а взяли в оренду, – пояснює директор аеропорту Ігор Насинюк.

Скільки вона обійдеться – не каже, але уточнює, що платитимуть за це коштом аеропорту. Мовляв, летовище заробляє і від надання послуг, і від здачі майна в оренду.

"Для радянських типів літаків у нас є техніка. А це – та техніка, яка випускається не в Україні, а за кордоном. Ми три роки вели перемовини з фірмою, вони нам пішли на зустріч і ми домовились в розумних рамках про оренду для такої техніки", – каже директор летовища.

Серед техніки – генератор, який підзаряджає акумулятор літака, поки він стоїть. Також є трап для завантаження багажу, буксирувальник і "туалет-сервіс", з допомогою якого очищають туалети літаків та закачують воду. Прийшли також аеродромні перевізники вантажу.
"Зараз ми маємо пройти експертизу, взяти дозволи в Державіаслужбі, змінити нашу інструкцію і показати всім, що ми маємо техніку і можемо виконувати такі польоти. Дуже сподіваюсь, що в цьому році все буде", – каже Ігор Насинюк.

Очільник аеропорту додає, що ще перед пандемією великі перевізники цікавились, чи має Рівне техніку, аби прийняти "Боїнг" та "Airbus". І руліжна доріжка, по ремонту якої ще триває кримінальна справа – була на другому місці.
"В будь-якій компанії є експерти і до нас такі приїжджали. В нас є 18 метрів руліжної доріжки, а далі іде 6 метрів обочини. Це убезпечує від того, щоб не попадало на руліжну доріжку якесь сміття і воно не попало в двигуни "Боїнга", бо вони низько. Сама бетонна доріжка в нас є і ми вже можемо приймати. В першу чергу, у компаній була до нас вимога по техніці", – пояснює Ігор Насинюк.

Директор аеропорту також моделює ситуацію: якби літак-велетень приземлився у Рівному і не зміг запуститись – техніку довелось би везти зі Львова чи Києва, що було б значно дорожче і складніше.
Коли у Рівному приземлятимуться літаки типу "Боїнг" та "Airbus" – директор точно сказати не може. Каже лише, що найближчим часом почнуть переговори із компаніями-перевізниками.
Що відомо
- Рівненський аеропорт у цьому сезоні зосередитися на вантажних перевезеннях, зокрема – міжнародних. Про це Суспільному в середині липня розповів його керівник Ігор Насинюк. Він розраховує, що це дозволить летовищу заробляти, адже звичні туристичні рейси цьогоріч скасували через карантин.
- Навіть після відновлення туристичних рейсів рівненський аеропорт не зможе приймати "Боїнги." Аби вони тут сідали, ще у 2016-му році з обласного бюджету виділили майже 4 мільйони гривень на ремонт руліжної доріжки. Він виявився неякісним, правоохоронці відкрили справу.
- За інформацією Ігоря Насинюка, компанія "Стиль-Декор" мала виправити недоліки до квітня. Також у лютому правоохоронці повідомили про підозру головному спеціалісту облдержадміністрації, який наглядав за цим ремонтом. За версією слідства, посадовець завдав збитків держбюджету на майже 2 мільйони гривень. 26 червня до суду скеровано обвинувачувальний акт.
- У листопаді 2019-го року Рівненщина стала однією із двох областей України, що потрапили до пілотного інвестиційного проєкту Міністерства розвитку економіки з відродження регіональних летовищ.
- У січні 2020 року обласна влада підписала меморандум з представниками однієї із найбільших китайських корпорацій POWERCHINA щодо реконструкції летовища. Про це у Facebook повідомляв голова Рівненської ОДА Віталій Коваль.
- 16 липня заступник голови ОДА повідомив, що про певні конкретні кроки в співпраці з інвесторами сподіваються більш предметно говорити наприкінці 2020-го року.
Автори: Іван Марчук, Олексій Бухало