На Рівненщині за червень 2023 року підтвердили 47 випадків захворювання на туберкульоз, загалом з початку року його виявили у понад 300 людей. Про це повідомили в обласному фтизіопульмонологічному медичному центрі. Загалом в регіоні збільшили кількість обстежень на туберкульоз.
Статистика туберкульозу
За пів року в області виявили 313 випадків захворювання на туберкульоз. Питання поширення хвороби в області обговорювали на засіданні координаційної ради з питань протидії ВІЛ-інфекції, СНІДу та туберкульозу.
Як зазначили в обласному фтизіопульмонологічному медичному центрі, на такі показники впливають багато факторів, зокрема:
- війна та внутрішня міграція населення,
- посилена робота в напрямку раннього виявлення недуги.
Мобільне обстеження
Як додали в облраді, на Рівненщині збільшили кількість обстежень на туберкульоз. За перші три місяці 2023 року фахівці виїзної бригади обстежили понад 1 700 людей, які, зокрема, проживають у віддалених населених пунктах.
"Цьогоріч в сільській місцевості працювали виїзні бригади фтизіопульмонологічного медичного центру і проводили діагностику на пересувній флюорографії. У той же час, акцентували увагу на необхідності постійно тримати на контролі ситуацію з поширенням туберкульозу в області, зважаючи на позитивну динаміку, яка тримається вже давно", — зазначила пресслужба облради.
Як війна впливає на поширення туберкульозу
У березні 2023 року експерт з фтизіатрії Валерій Тишковець наголосив, що повномасштабна війна може негативно вплинути на поширення туберкульозу на Рівненщині.
У стресових ситуаціях люди не завжди реагують на перші симптоми, відтак звертаються за допомогою на пізніх стадіях захворювання. Станом на березень місяць в Україні зареєстрували більше ніж 18 500 людей, які хворіють на туберкульоз. За 2022 рік захворюваність на туберкульоз зросла на 2,5%.
У зв'язку з воєнними діями, значно зменшився доступ до медичної допомоги, зокрема, виявлення хворих на туберкульоз, пояснює Валерій Тишковець:
"Переселенці з інших областей, які знаходяться у місцях масового скупчення, вони не мають якісного доступу до медичного обстеження. Ці люди перебували у скрутних життєвих обставинах — хтось пережив окупацію, хтось ховався у підвалах. В таких стресових ситуаціях, звичайно у них ослаблений імунітет. Такі люди мають ризик захворіти на туберкульоз в першу чергу.
Війна — це як лакмусовий папірець епідемії туберкульозу. Ми очікуємо, що, власне, як тільки війна закінчиться, сплеск захворюваності на туберкульоз зросте. У стресових ситуаціях хвороба ще не так проявляється. Як тільки стрес пройде — усі болячки вилізуть назовні".
Суспільне Рівне у Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook