Рівненський міський суд виправдав анестезіолога-реаніматолога обласної клінічної лікарні, якого обвинувачували у неналежному виконанні професійних обов'язків, що спричинило тяжкі наслідки. Вирок на сайті Єдиного державного реєстру судових рішень оприлюднили 7 червня. За версією слідства, чоловік згаяв час, не надав вчасної медичної допомоги для пацієнтки, а натомість до неї відправив інтерна. Жінка згодом померла. Провини лікар не визнав.
У липні 2020 року до лікарні звернулась 39-річна пацієнтка із показанням щодо видалення щитоподібної залози. Операція пройшла без ускладнень, втім, вже надвечір того ж дня стан жінки значно погіршився.
У документі з судового реєстру йдеться, що лікар, який чергував у реанімаційному відділенні й надавав допомогу іншому хворому, після виклику до пацієнтки відправив людину, яка проходила стажування на посаді лікаря-інтерна. Вона дісталась у палату в іншому корпусі приблизно за п'ять хвилин та почала реанімувати жінку, яка була без свідомості й не дихала.
Через деякий час прийшов анестезіолог та продовжив реанімувати пацієнтку, яка вже була у стані клінічної смерті. Він зробив їй інтубацію дихальних шляхів, у неї з'явився пульс, її повезли в реанімацію. Жінку оглянув консиліум лікарів та зробив висновок, що у неї післяреанімаційна хвороба й стан після клінічної смерті. Через 13 днів вона померла від набряку головного мозку.
У суді обвинувачений зазначив, що він не був лікуючим лікарем "чи черговим лікарем по всій лікарні". Також вказав, що, згідно з посадовою інструкцією, до його обов`язків не входив післяопераційний нагляд за станом саме цієї пацієнтки й він у той момент надавав невідкладну допомогу в своєму відділенні.
У судовій справі наводять також висновок експертизи, яка встановила, що між наслідками проведення операції, подальшого лікування жінки та її смертю є непрямий причинний зв`язок, оскільки "в деякій мірі неправильні дії лікарів знизили ефективність наданої медичної допомоги і тим самим не перешкодили несприятливому перебігу хворобливого процесу".
Зваживши усі доводи та дані досліджень, суд не зміг зробити однозначного висновку щодо неналежного виконання анестезіологом-реаніматологом своїх обов'язків. У вироку йдеться, що обвинувачення не надало жодного нормативного документа, який би вказував, що лікар мав би припинити надання невідкладної допомоги одному пацієнту та перейти до іншого.
"На переконання суду, чинником, який привів до несвоєчасного надання кваліфікованої медичної допомоги хворій, що спричинило настання тяжких наслідків, була неналежна організація лікувального процесу в Рівненській обласній клінічній лікарні імені Юрія Семенюка", — повідомили у судовій справі.
Виправдавши лікаря, цивільний позов потерпілої сторони у 1,5 млн грн суд залишив без розгляду. Цей вирок сторони ще можуть оскаржити в апеляції.
Читайте і дивіться Суспільне Рівне на платформах: