Спір довкола врожаю: у Рівному суд "передумав", аби примирити опонентів

Спір довкола врожаю: у Рівному суд "передумав", аби примирити опонентів

Спір довкола врожаю: у Рівному суд "передумав", аби примирити опонентів
. Суспільне Рівне

У Рівному Господарський суд розглянув заяву фермерського господарства "Поліський стандарт" з Корецького району. У цій заяві працівники та пайовики просили скасувати запроваджені раніше заходи забезпечення позову їхніх опонентів – іншого сільгосппідприємства.

Проконтролювати розгляд заяви до суду знову прийшли десятки пікетувальників. 17 липня вони вже збиралися тут, не погоджуючись з ухвалою від 14 липня. Згідно з нею, "Поліському стандарту" заборонили збирати врожай на заставленій території. А також – заважати це робити фірмі "Цефей-Еко" з Житомирщини, яке стягує з перших 22 мільйони гривень боргу.

Як розповідав заступник виконавчого директора Юрій Власюк, підприємство "Поліський стандарт" обробляє 2100 гектарів у шести сільрадах Корецького району. Там дозрів ріпак і росте пшениця.

Спір довкола врожаю: у Рівному суд "передумав", аби примирити опонентів
Суспільне Рівне

За словами Юрія Власюка, зранку в суботу, 18 липня, збирати врожай ріпаку приїхало 15 осіб від їхніх опонентів. У ситуацію врутилась поліція. Нині на суді представник "Стандарту" наголосив, що вони не визнають договір застави як аргумент сплачувати борг врожаєм. А також вважають, що суд не дотримався балансу, коли не конкретизував, яких ділянок стосується попереднє рішення.

На суді сторона заявила, що не виключають і підробки деяких документів, в тому числі й на заставу.

"Оскільки станом на 23 жовтня 2019 року директор ТОВ "Поліський стандарт", який помер у листопаді, перебував не в Україні. Суд фактично визнав право ТОВ "Цефей-Еко" на володіння предметом застави. Суд вирішив спір про право", – каже представник підприємства "Поліський стандарт" Євген Мотрич.

Його підтримала представниця фірми "Голденкерн". Це підприємство спершу кредитувало "Поліський стандарт", а потім теж намагалося стягнути борг.

"Я вважаю, що вжиті заходи забезпечення позову не дозволять ТОВ "Поліський стандарт" обробляти свої земельні ділянки, що може призвести до втрати врожаю, а не лише до зменшення його кількості. За таких умов ТОВ "Поліський стандарт" буде позбавлений можливості розрахуватися ні з ТОВ "Цефей-Еко", ні з іншими кредиторами", – каже представниця "Голденкерн" Ганна Клочек.

В "Цефей-Еко" підтримали суддю у прийнятій раніше ухвалі. Вони повідомили, що готові дозволити опонентам збирати врожай та навіть надати техніку. Але при цьому представники "Цефея" мають бути присутніми на полі, а зібране – зберігатися на нейтральному складі.

Спір довкола врожаю: у Рівному суд "передумав", аби примирити опонентів
Суспільне Рівне

"Не тільки не виконує своїх зобов'язань, а навіть вживає всіх заходів, щоб ухилитися від виконання своїх рішень. В даному випадку важливим є забезпечити позов до розгляду справи по суті, оскільки збір врожаю має сезонну діяльність. Він може бути зібраний і відвезений в невідомому напрямку невідомим особам, і за рахунок нього не можна буде задовільнити ні вимоги ТОВ "Цефей-Еко", ні навіть "Голденкерн", – каже представник підприємства "Цефей-Еко" Євген Оніщук.

У підсумку, суддя скасував свої обмеження. За оцінкою Іванівської сільської голови Валентини Скарбарчук, люди це сприйняли схвально. Але її засмучує, що селяни не можуть вийти в поле до закінчення 10-денного терміну, протягом якого опоненти можуть подати апеляцію. При цьому з кожним днем врожаю стає все менше.

Автор: Володимир Струс

На початок