Не дають зібрати врожай: у Рівному фермери та пайовики пікетували суд

Не дають зібрати врожай: у Рівному фермери та пайовики пікетували суд

Не дають зібрати врожай: у Рівному фермери та пайовики пікетували суд
. Суспільне Рівне

У Рівному 17-го липня працівники та пайовики фермерського господарства "Поліський стандарт" пікетували Господарський суд. Вони обурювалися ухвалою судді Романа Романюка від 14 липня. Згідно з нею, представники підприємства не можуть збирати, транспортувати та зберігати врожай із заставленої території.

Таким чином суд частково задовольнив заяву підприємства "Цефей-Еко" з Житомирщини, яке намагається стягнути з "Поліського стандарту" заборгованість.

Учасники пікету називають ситуацію рейдерським захопленням їхніх земель та врожаю. Підприємство "Поліський стандарт" обробляє 2100 гектарів у шести сільрадах Корецького району, – пояснив заступник виконавчого директора Юрій Власюк. Там вже дозрів ріпак, росте пшениця. Його не влаштовує те, що суд розглядає справу без виклику сторін та попереднього аудиту.

За словами заступника виконавчого директора "Поліський стандарт" Юрія Власюка, суддя буцімто не розібрався у всіх питаннях.

"Ми нічого не знаємо. Ніякий аудит не проводився, ніякого засідання з цього приводу в нас з ними не було. А тут прийшли жнива, ми починаємо молотити ріпак – вони привозять до нас папери на заставу. Хочуть лишити нас без зарплати, оплати пайовикам", – каже Юрій Власюк.

"Яке мають право оці люди, не питаючи мене, моєї матері, нікого, приїхати і робити нам погоду? Це означає, що вони прийшли і забрали вашу хату. Якщо ви такі чесні, приїдьте до нас в село, не з бандитами приїжджайте, не захоплюйте, а задайте нам питання, чи я згоден до вас перейти? Тоді ми будемо з вами говорити", – каже пайовик, житель Березівки Іван Лисюк.

Загалом у пікеті взяли участь пів сотні осіб. На місце прибули представники поліції. Присутнім пояснили, що своє незадоволення варто виявляти у встановленому законом порядку.

У апараті суду зазначили, що справа розглядається згідно чинного законодавства, а вимоги сторін передадуть судді.

"Що можу порадити особисто від себе: нехай звертаються також в апеляцію, апеляцію господарського суду", – зазначила заступниця керівника апарату суду Оксана Гресько.

Пікетувальники не змогли надати журналістам Суспільного контакти підприємства "Цефей-Еко". За опублікованим в публічних джерелах номером слухавку ніхто не підняв.

Суспільне готове озвучити позицію підприємства, якщо його представники вийдуть на зв'язок з редакцією. Саму ж справу суд продовжить розглядати 21 липня о 15-й годині.

Автор: Володимир Струс

На початок