У Рівному хочуть заснувати Музей пива та хмелярства історичної Волині. Подібного закладу в області немає, його планують розмістити у будинку, де жив перший директор місцевого пивзаводу Герш Пісюк. Про ідею майбутнього музею та його концепцію 10 травня розповів ініціатор Мар'ян Года.
Пивоварня у Рівному засновна у 1899 році й на початку ХХ століття стала найбільшим таким виробництвом на Волині. Перший її директор Герш Пісюк жив у будинку на вулиці Петра Могили, це поруч із нинішнім пивзаводом.
Нині в будинку Герша Пісюка хочуть створити музей пива та хмелярства історичної Волині. Це ідея нинішнього директора рівненського пивзаводу Мар'яна Годи.


Облаштування почали з екстер'єру і наразі перекрили дах.
“Ми накрили приміщення автентичною черепицею, їй більше ста років. Нелегко виконувати такі роботи в старому приміщенні, але це нам вдалося. Зараз оздоблюємо фасад — однозначно він не буде в пінопласті”, — зауважив Мар'ян Года.

Він пояснив, що майбутній заклад вирішили назвати Музей пива та хмелярства історичної Волині, бо тут представлять історію пивоваріння не лише Рівного.
“Спочатку йшлося про музей рівненського пивзаводу, але оскільки галузь успішно розвивалась в ХІХ-ХХ столітті й тут працювало декілька заводів — Луцьк, Вовковиї, Семидуби, Кременець, Квасилів, Глинськ і, звичайно, Рівне. Я думаю, що галузь заслуговує на те, щоб люди про неї знали більше, ніж ми знаємо, й охоплюємо територію, яку називаємо історичною Волинню”, — розповів Мар'ян Года.
Експонати для майбутнього музею теж збирають і наразі в колекцію вже придбали частину предметів.
“Велика колекція кухлів, діжок, лабораторне обладнання, багато друкованих матеріалів з архівів, які треба оживити. Роботи досить багато, але я розраховую на те, що в приватних колекціонерів ми зможемо придбати експонати. Також ми оголосили збір експонатів, матеріалів, спогадів, будь-чого, що може бути використане в перспективі, в цьому музеї”, — повідомив Мар'ян Года.

Про ініціативу відреставрувати будинок першого директора рівненської пивоварні Мар'ян Года повідомив ще три роки тому. Тоді ж озвучив ідею створити в ньому музей пивоваріння. Але на той момент в будинку працював міський центр творчості учнівської молоді і Мар'ян Года запропонував закладу інше приміщення.

Влітку 2020 року депутати Рівнеради погодили обмін столітньої будівлі міського центру творчості учнівської молоді на вулиці Петра Могили на поверх у приватній будівлі, що знаходиться поряд.
Читайте і дивіться Суспільне Рівне на платформах: