Реєстрація, дати сесій та особливості НМТ — 2023: що варто знати учасникам на Рівненщині

Реєстрація, дати сесій та особливості НМТ — 2023: що варто знати учасникам на Рівненщині

Реєстрація, дати сесій та особливості НМТ — 2023: що варто знати учасникам на Рівненщині
. фото ілюстративне/УНІАН

У 2023 році на Рівненщині складатимуть національний мультипредметний тест на три тисячі більше учасників, ніж торік. Тест можна буде скласти у дев’ятьох містах області. Що варто знати абітурієнтам та їхнім батькам про НМТ, в етері Українського радіо Рівне розповів завідувач кабінету ЗНО та моніторингу якості освіти обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Ігор Опольський.

Чим відрізняється мультипредметний тест від ЗНО

Якщо говорити за версії сертифікаційних робіт ЗНО, яке відбувається в паперовому форматі, НМТ відбувається у комп’ютерному форматі. Тест фактично замінює процедуру вступу до закладів вищої освіти. Для того, щоб можна було оцінити об’єктивно дітей, для того, щоб їм дати неупереджений результат і для того, щоб вони могли з цим результатом брати участь в основному відборі на вступ до закладів освіти.

Коли проходитиме НМТ

Основна сесія національного мультипредметного тестування у 2023 році буде з 5-го по 23 червня. Додаткова сесія буде у період з 11-го по 24 липня. Реєстрація для участі в НМТ відбувалася до 3-го травня, до 7-го травня. Учасники, які подали електронну заявку, мали змогу змінити навчальний предмет додаткового блоку, населений пункт в Україні або за кордоном, могли усунути ті недоліки, якщо їм приходила відмова у реєстрації, й ті неточності, які вони допустили під час формування своєї першої електронної заяви. Додатковий період реєстрації передбачають провести з 5 по 12 червня, де учасники знову зможуть подавати свої заявки на участь у додатковій сесії.

Після опрацювання документів безпосередньо регіональним центром, у персональному кабінеті учасника з’являється можливість формувати сертифікат, який є підтвердженням успішної реєстрації учасника.

Яка кількість зареєстрованих учасників на Рівненщині

Наразі зареєструвалися вже 10 734 учасники із 374 населених пунктів Рівненської області. У порівнянні з минулим роком, на понад 3000 збільшилось учасників. Третім предметом у другому блоці діти могли обирати з переліку Історії України, однієї з іноземних мов, фізика, хімія і біологія. Найбільше учасників зареєструвалися саме на Історію України — їх зараз 6 802, наступним предметом є англійська мова, яку складатиме 2 031 учасник. На біологію зареєструвався 1 521 учасник, 265 учасників з фізики, 96 — з хімії, 16 учасників з німецької мови й три учасники складатимуть іспанську мову.

Як відбирали навчальні заклади для проведення тесту

На базі дев'яти міст проведуть основну й додаткову сесії тестування. Залучать майже 30 закладів освіти, у яких також будуть проводитися ці тестування. Заклади освіти добиралися відповідно до тих вимог, які надав Український центр оцінювання якості освіти. Обов’язково треба було відбирати такі заклади, у яких є укриття для захисту цивільного населення й у яких є комп’ютерна техніка з відповідними характеристиками, щоб її було достатньо, з інтернетом, щоб учасники могли підключатися до хмарного сховища і виконувати свій тест.

Наразі ми ще ведемо роботу щодо підбору персоналу з-поміж тих людей, які будуть забезпечувати проведення цих процедур в екзаменаційних центрах.

Як дізнатися дату та місце проведення тесту

Після того, як регіональні центри та український центр завершить розподіл учасників, кожному учаснику на його персональну сторінку, за 10 днів до початку тестування, надішлють запрошення, в якому буде вказано дату, місце, назву пункту, адресу і час тестування. Тестування проходитиме у дві зміни.

Які особливості цьогорічного тестування

Особливістю цьогорічного тесту є те, що можна обирати предмет із додаткового блоку. Минулого року був чіткий перелік: українська мова, математика та історія. Цього року фіксованих предметів два, але третій предмет учасники могли обирати. В аудиторії буде працювати два інструктори, минулого року працювала лише одна людина.

Цього року тест триватиме 180 хвилин і складатиметься він з тьох блоків. Також не буде завдань відкритої форми з розлогою відповіддю. Не буде твору-роздуму з української мови, есе з англійської, з математики не треба показувати, як розв’язувати завдання.

Якщо оголосять повітряну тривогу, тест перервуть, дітей і весь персонал переведуть до укриття.

Як обчислюють результат

Для того, щоб український центр обчислив результат тесту, учасник має набрати не менше 10% від загальної кількості тестових балів. Якщо за тест з української мови учасник може загалом набрати максимум 45 балів, то для того, щоб йому обрахували результат, потрібно набрати мінімум 5 балів.

Як підготуватися до мультипредметного тесту

Український центр підготував і опублікував демонстраційні варіанти всіх тестів, які учасники можуть опрацювати. Інформація демоверсій допоможе учасникам у виборі третього предмета. Ми рекомендуємо не нехтувати онлайновою демоверсією тесту, оскільки її інтерфейс максимально наближений до основної сесії. Коли учасник завершить надавати відповіді, в кінці буде кнопка, яку учасник зобов’язаний натиснути для того, щоб відправити ці результати на перевірку.

Є підручники, онлайнові й офлайнові уроки, які проводять вчителі. Це уроки Всеукраїнської школи онлайн, це тести минулих років, які розміщені в тренувальному онлайновому тестуванні на сайті нашого Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти. Там є короткі тематичні тести, які учасники можуть обирати, є тестові завдання і на інших освітянських сайтах.

Читайте і дивіться Суспільне Рівне на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

Авторка: Тетяна Климчук

На початок