Сплив термін: суд закрив один з трьох протоколів, який НАЗК склало на мера Рівного

Сплив термін: суд закрив один з трьох протоколів, який НАЗК склало на мера Рівного

Сплив термін: суд закрив один з трьох протоколів, який НАЗК склало на мера Рівного
. Фото: Суспільне Рівне

Міський суд закрив один із трьох протоколів, які Національне агентство з питань запобігання корупції склало на міського голову Рівного Олександра Третяка. НАЗК вважало, що посадовець приймав рішення, маючи конфлікт інтересів. Як інформують журналісти агенції розслідувань "Четверта влада", суддя мотивував закриття справи закінченням строків давності.

На перші кілька засідань міський голова не приходив. Востаннє це було пов'язано з тим, що засідання було в той самий день, що й сесія Рівнеради.

1 травня 2023 року Рівненський міський суд протокол розглянув.

Стосувалася справа конфлікту інтересів: Третяк, голосуючи 29 квітня 2021 року за призначення Марії Корнійчук на посаду керуючої справами виконавчого комітету міської ради, не повідомив, що у нього конфлікт інтересів, йдеться в інформації "Четвертої влади". Під час виборів нинішня посадовиця працювала у штабі Третяка та зробила добровільний внесок до його виборчого фонду.

НАЗК склало протокол за частинами 1 та 2 статті 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення (неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів та вчинення дій чи прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів). Максимальне передбачене покарання за ними – 6 тисяч 800 гривень штрафу. Мінімальне – 1 тисяча 700 гривень. Це корупційне правопорушення, яке підпадає під адміністративну відповідальність.

Справу у Рівненському міському суді розглядав суддя Святослав Рогозін. Олександр Третяк запевняв суд, що він не мав жодного стосунку до розпорядження коштами його виборчого фонду, як і Марія Корнійчук:

"Коштами розпоряджався керівник виборчого штабу. Я не міг бачити і не бачив, хто вносив кошти, скільки вносили".

Про призначення Марії Корнійчук міський голова сказав таке:

"Це рішення ухвалювали колегіально на сесії міської ради. Це не було одноособове рішення – моє чи будь-якої іншої уповноваженої особи, а рішення сесії міської ради".

Адвокат міського голови Станіслав Костюченко додав, що під час складання протоколу НАЗК допустило процесуальні порушення: по-перше, протокол не склали протягом 24 годин із часу виявлення правопорушення; по-друге, не взяли до уваги пояснення міського голови щодо протоколу. Захист попросив закрити провадження за відсутністю складу адміністративного правопорушення та через закінчення строків притягнення до адміністративної відповідальності.

Прокурорка Рівненської окружної прокуратури Тетяна Музичук протокол НАЗК на суді підтримала. Проте просила суд врахувати той факт, що правопорушення було вчинено понад два роки тому. Відповідно ж до статті 38 Кодексу про адміністративні правопорушення, вказала Музичук, стягнення може бути накладено не пізніше двох років із дня вчинення правопорушення.

Але прокурорка зауважила, що Олександр Третяк усе ж знав, хто вносив кошти до виборчого фонду і в якій сумі:

"У матеріалах справи є звіт про надходження коштів до виборчого фонду кандидата. У цьому звіті розпорядником коштів поточного рахунку є саме Третяк. І є розшифровка до звіту, у якій є повний перелік осіб, які вносили, суми, які вносилися до виборчого фонду. Він його передивлявся, і він його підписав".

Вислухавши сторони, суддя Святослав Рогозін оголосив рішення:

"Провадження у справі про притягнення Третяка до адміністративної відповідальності закрити у зв’язку з закінченням строків притягнення до адміністративної відповідальності".

НАЗК склало три протоколи на міського голову, два з них – стосовно призначення на посаду та преміювання Марії Корнійчук, яка була спонсоркою його передвиборчої кампанії, третій – про голосування за повернення собі премії. Наступний протокол, що стосується Марії Корнійчук, розглядатимуть у Рівненському міському суді 15 травня 2023 року.

Читайте і дивіться Суспільне Рівне на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок